Maydanoz Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Maydanoz Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Özellikle maydanoz şifa kaynağı olduğu için mümkünse taze olarak tüketilmesi gerekir. Bu nedenden dolayı bolca alınan maydanozlar daha sonra da taze olarak tüketilmek için doğru bir şekilde saklanmalıdır.

maydonoz nasil saklanir

Maydanoz Nasıl Saklanır?

Maydanozu ıslak olarak saklamak pek uygun bir saklama yöntemi değildir. Onun yerine maydanoz temizlendikten yani yıkandıktan sonra kuruması beklenmeli ve sonrasında küçük parçalara ayrılmalıdır.

Maydanozu parçalara ayırdıktan sonra temiz bir cam kavanozun içerisine koyun. Fakat bu noktada cam kavanozun içerisinde ya da dip kısmında su ya da nem olmadığından emin olun. Çünkü su hatta ve hatta nem dahi maydanozların hızlı bir şekilde çürümesini sağlayacaktır.

Bunun dışında cam kavanozlara aldığınız maydanozların üzerine 5 ya da 6 diş kadar sarımsak ekleyip üzerine de hava almasını engellemek açısından 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağı eklerseniz, bu maydanozların saklama süresini çok daha fazla uzatmış olacaksınız. Bu 2 önemli eklenti maydanozlara aynı zamanda mükemmel bir lezzet de katacaktır.

Eğer sarımsağın kokusundan ya da lezzetinden hoşlanmıyorsanız sarımsak eklemeyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki cam kavanoza sarımsak eklemek çok daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Çünkü sarımsak aynı zamanda doğal bir antibiyotiktir.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra cam kavanozun kapağını çok sıkı bir şekilde kapayın ve cam kavanozun içerisine hava girmesini önleyin. Bu kurallara uyarak saklamış olduğunuz maydanozları en az 3 ya da 4 gün boyunca sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder