Camdan boya lekesi nasıl çıkar?

Camdan boya lekesi nasıl çıkar?

Boya badana sonrasında küçük boya damlacıkları her yere damlayabilir. Özellikle cam üzerine yapışan boya parçaları kötü bir görüntü yaratacaktır. Cama yapışan boyayı jilet ile kazıyıp çıkarabilirsiniz.

Camdaki boya lekesi nasıl çıkar:

Cama damlayan boyayı kurumadan nemli bez ile silerek çıkarabilirsiniz. Gözden kaçmış ve kuruyan boya lekesini jilet yardımı ile cami çizmeden kazıyınız.
Daha büyük ve inatçı boya lekelerini alkol ile ıslatıp, jilet ile kazıyın. Kazıma işleminden sonra cam sil ve gazete kağıdı ile güzelce cami siliniz.

Camların çabuk tozlanmaması için ne yapılır?

Camları sildikten sonra çabuk toz tutmasını ve buhar oluşmasını engellemenin yolu basit. Cami silmek için kullanılacak cam sil ilaçların içerisine katacağız sirke yardımı ile camların toz tutmalarını ve buhar oluşumunu bir nebzede olsa azaltmış olacaksınız.
Sirkeli cam sil ile sildiğimiz camdan sirkenin kokusunu gidermek için, yeniden su ile camin üzerinden geçiniz ki sirke kokusu oluşmasın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder