İPUÇLARIM

MAVİ GÜL TOHUMU VE ANLAMI

MAVİ GÜL TOHUMU VE ANLAMI

Çiçeklerin en güzeli kabul edilen mavi güller doğal yollardan ekim ile elde edilemeyen bir türdür. Mavi boya ile beyaz güllerin boyanması sonucu elde edilirler. Mavi güllerin oluşumu hiç kolay olmayan yollarda ve uzun zaman harcanmasından sonra ortaya çıkmıştır. Japon ve Avusturyalı bilim adamlarının 13 yıllık çalışma ve araştırmalarından sonra ortaya çıkmıştır. Mavi güller imkansızlığı temsil ettiğine inanıldığından gül sahibinin de dileklerinin gerçekleşeceği kabul edilir.

Diğer bir yandan da ilahi aşkı ve benzersizliği temsil etmektedir. Verildiği kişiye dünya üzerinde tek ve eşsiz olduğunu lanse eden bu özel gül güzelliğiyle de dikkat çekmektedir.

Mavi güller son yıllarda tohum halinde de satılmaya başlanmıştır fakat boyama kadar etkili bir renkte üretime geçilememiştir.

Tercihinizin sıra dışı yönlerde olmasını istiyorsanız sizde mavi gülleri tercih edebilirsiniz. Boya çektirme işlemiyle güller kesildikten sonra bir müddet mavi boyalı suda su çektirme işlemi yapılarak mavi renge ulaştığını görene kadar tutulmalıdır. Fiyat olarak diğer güllere nazaran daha uçuk fiyatlara satılan bu güller suni olduğundan gerçek güzelliktekiler çok nadir olarak bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.