Oyuncak Kakao Kutusu Nasıl Hazırlanır?

Oyuncak Kakao Kutusu Nasıl Hazırlanır?

Bebek evi var ise özellikle mutfak eşyaları ve malzemeleri eksiksiz olmalıdır. O yüzden bizde küçük okuyucularımız için bebek evlerindeki mutfaklarını daha da zenginleştirecek mini kakao kutusunun nasıl hazırlanacağını anlatmak istiyoruz.

Gerekli Malzemeler
Kakao kutusu için büyük ve eski bir keçeli kalem, makas, pense, kurşun kalem, maket bıçağı, şeffaf ve yumuşak bir eşya kapağı, kâğıt yapıştırıcısı, kuvvetli bir uhu, kahverengi oje, kakao çıkartması ya da etiketi ve şeffaf banda ihtiyacınız var.

Oyuncak Kakao Kutusu

oyuncak kakao kutusu 1Önce kalemin arka kısmını pense ile çekerek açın.

oyuncak kakao kutusu 2Sonra 2 cm’den biraz daha az olacak şekilde kalemin üzerine işaret koyun.

oyuncak kakao kutusu 3Daha sonra işaretlediğiniz kısımdan maket bıçağı ile kesin.

oyuncak kakao kutusu 4Kalemi aynı ölçüde kestikten sonra bu sefer kesik kısmın fazlalıklarını yine maket bıçağı ile temizleyin.

oyuncak kakao kutusu 5Şeffaf kapak ya da levha parçasını kesmiş olduğunuz keçe kalem parçasının alt kısmı ölçülerinde kesin.

oyuncak kakao kutusu 6Kestiğiniz ve hazırladığınız şeffaf alt parçayı kalem parçasına yapıştırın.

oyuncak kakao kutusu 7Kahverengi oje ile yapıştırmış olduğunuz şeffaf alt kısmını boyayın.

oyuncak kakao kutusu 8Bu sefer keçe kalemin kapak parçasını yarım santimetreden biraz daha az ölçerek kesin.

Sonra daha önce de yaptığınız gibi şeffaf kapak ya da levha parçasını kesmiş olduğunuz keçe kalem kapak parçasının alt kısmı ölçülerinde kesin ve yapıştırın. Yine önceki parçada olduğu gibi kahverengi oje ile yapıştırmış olduğunuz şeffaf alt kısmı boyayın.

oyuncak kakao kutusu 9Daha sonra bir kâğıda çizdiğiniz ya da çıktısını aldığınız kakao etiketini kesin.

oyuncak kakao kutusu 10Kesip hazırladığınız kâğıdın bir ucuna kâğıt yapıştırıcısı sürün ve hazırlamış olduğunuz kakao kutuna etiket olarak yapıştırın.

oyuncak kakao kutusu 11Sonra yapıştırdığınız etiketin üzerine şeffaf bandı yapıştırın ve bant fazlalıklarını makas ile kesin. Bandın etiketin altındaki fazlalığını maket bıçağı ile keserek temizleyin.

oyuncak kakao kutusu 12 oyuncak kakao kutusu 13Küçük ve temiz bir peçetenin üzerine gerçek kakao dökün. Peçetenin içindeki kakaoyu dikkatli bir şekilde kakao kutusunun içerisine yavaşça dökün.

Daha fazla oyuncak eşyasının nasıl hazırlanacağını öğrenmek istiyorsanız kendin yap köşemizi takip etmeye devam edin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder