Nerede Nasıl Giyinmeli?

Nerede Nasıl Giyinmeli?

Özellikle ipek, saten ve kadife türünde kumaşlardan yapılmış olan giysiler genellikle gece giyilmeli, yünlü ve pamuklu kumaşlardan yapılan giysilerde gün içinde tercih edilmelidir.

Giydiğiniz kumaşların renkleri de giysiyi giyeceğiniz ortama uygun olmalıdır. Başka bir değişle sırt bir renk size yakışıyor diye bu rengi her ortamda giymemelisiniz. Giyiminiz her zaman için şık ama sade olmalıdır.

Eğer bir topluluğa yeni giriyorsanız ve orada hemen dikkat çekmek istiyorsanız oz aman kırmızı ya da canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

Baloya, düğüne ya da benzeri bir aktiviteye gidecekseniz içerisine siyah da eklenmiş olan renkleri tercih edin. Örneğin yeşil, lacivert ya da bordo renklerinde bu aktivitede takacağınız mücevherleriniz de çok daha dikkat çekecektir.

Cenazeye giderken ağır ve koyu renkleri tercih edin. Yani siyah, gri ya da lacivert en uygun renklerdir.

İşe giderken iş yerindeki düzeni bozacak zıt ya da göz alıcı renklerden kaçının. İş ortamının rengi bazen kurum tarafından belirlenir ve bu duruma da uymak şarttır. Başka bir değişle iş yerine giyeceğiniz renkler iş ortamına uymalıdır.

Yazlığa ya da plaja veya kayak yapmaya giderken rengârenk giyinin. Renkler özellikle canlı renkler yazın her ortamda giyilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder