Mobilyadaki Yanık İzleri Nasıl Yok Edilir?

  • 20 Ağustos 2015
  • 2.815 kez görüntülendi.
Mobilyadaki Yanık İzleri Nasıl Yok Edilir?

Evinizdeki canım ahşap masadaki yanık lekesi moralinizi mi bozuyor.Artık o gözünüze çarpan lekeler yok olacak.Nasıl mı?Sizlere pratik yöntemler sunuyoruz.

Özenle baktığınız ahşap sehpa veya yemek masanız üzerinde bir anlık dalgınlıkla oluşan leke şüphesiz sürekli görmekten hoşlanmayacağımız bir durum.

Deterjan ve diğer temizlik maddeleri ile çıkması mümkün olmayan ahşap üzerindeki lekelerden kurtulmak çözümsüz değil. Aşağıda belirttiğimiz 3 yöntemden birini uygulayarak ahşap üzerindeki lekelerden sonsuza kadar kurtulun.ahsap-masa-yanik-lekesi nasil yok edilir

Kolonya Kullanarak Ahşap Yanık Lekesini Yok Edin

Tüm lekenin üzerini kaplayacak şekilde kolonyayı damlatın ve kibrit kullanarak aleve verin. Çok kısa sürecek alevlenmeden sonra ahşap masa veya sehpanızdaki lekeler tamamen ortadan kalkacaktır.
Masa üzerinde yanıktan kaynaklanan herhangi bir koku oluştuysa ahşap mobilyalar için üretilmiş deterjan veya sprey kullanarak bez yardımıyla koku sinmiş alanı silebilirsiniz. Bu yöntemde dikkat etmeniz gereken gereğinden fazla kolonya kullanmayın ve leke dışındaki alana yayılmayın. Ahşap üzerindeki lekenin alanı büyükse (örneğin tencere yanığı) kolonyayı fazla dökmeyin tehlikeli olabilir. Geniş bir yanık alanını temizleyecekseniz en fazla 5 cm kadar yaydığınız kolonyayı ateşleyin. Küçük bölgeler halında kısım kısım yakarak lekeyi parça parça temizleyebilirsiniz.ahsap-masa-yanik-lekesini nasil temizlerim

Saç Kurutma Makinesi ile Ahşap Yanık Lekesinden Kurtulun

Saç kurutma makinasını düşük sıcaklıkta ayarlayarak lekeli alanın üzerinde gezdirin. Sürekli aynı alana tutarak aynı yüzeyin direk ısıyı almasına izin vermeyin. Birkaç dakika içinde lekelerden eser kalmadığını göreceksiniz.

Havlu ve Buharlı Ütü Yöntemi ile Ahşap Lekesine Son

Ahşap mobilyada lekeli alanın üzerine havluyu serdikten sonra buharlı ütüyü üzerinde gezdirin. Buharı birkaç kere verdikten sonra havluyu kaldırdığınızda lekeden eser kalmadığını göreceksiniz.
Kaynak:kadinkahvesi.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ezgi Gizem Baybars dedi ki:

    Bence ne kadar kötü bir tavsiye tamamen yanlış. İnsanların evinde yangın çıkabilir. Bu tarz bir yöntem yerine boya veya cila ile halledebilirsiniz. Lütfen bu tarz yöntemlere itibar etmeyin.

  2. Ayşe Yıldırım dedi ki:

    Uyguladığınız yöntemi uyguladım ama daha kötü oldu Kocaman bi yanık izi oluştu. Masamın cinsi lake mobilya.Ne yapmam gerekiyor.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder