Mobilya masamın üzerine çaydanlık koydum beyazladı

Bu soru Aynur Hanım tarafından sorulmuştur. Sizin de sorularınız var ise lütfen Soru Sor bölümden sorularınız gönderiniz.

Soru: Mobilya masamın üzerine çaydanlık koydum beyazladı, nasıl giderebilirim?

Cevap: Sayın Aynur Hanım, öncelikle geçmiş olsun diyorum. Sehpa ve benzeri mobilya eşyalarınızda oluşan yanık lekesinin üzerinde az miktar kolonya yakarak giderebilirsiniz.

Mobilyada oluşan lekenin üzerine az miktar kolonya dökünüz. Lütfen dikkatli olunuz fazla miktarda kolonya dökerseniz mobilyanız daha kötü olacaktır. Kolonyayı çakmak veya kibrit yardımı ile yakın. Bir iki saniye bekledikten sonra yumuşak bez ile o bölgeyi hemen silin. Mobilyanız kesinlikle ateşe fazla mağdur kalmasın 1-2 saniye yeterlidir.

Başka bir yöntem ise; sehpa veya masanın üzerine,  pamuklu bir kumaş parçasını ikiye üçe katlayarak koyun. Sonra yanık lekesi olan bölgeyi kumaşın üzerinden ütüleyin.

Ya da;

Mobilyanızın rengine uygun rötuş kalemi alıp o bölgeyi boyayabilirsiniz. Bu kalemlerin piyasa fiyatı 5 TL. Civarında olup, ” Mobilya Rötuş Kalemleri” diye Google araştırsanız, kendine uygun rötuş kalemi bulabilirsiniz.

Aynur Hanım hazır çaydanlık ile soru sormuşken size bir kaç konumuza da önermek isterim. Çaydanlıkta oluşan kireçlerin temizleme yöntemlerinden bahsettiğimiz konumuza bir göz atmak isterseniz buraya bakabilirsiniz.
Çaydanlıkta oluşan kötü kokuların giderilmesine size yardımcı olacak konumuza da buradan ulaşabilirsiniz.

12 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.