Şamdan, Çini Porselen Ve Saç Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Şamdan, Çini Porselen Ve Saç Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Çini porselenlerdeki kahverengi lekeleri temizlemek için çiniyi yumuşak bir beyazlatıcılı solüsyonlu suyun içinde çiniyi en az bir kaç saat boyunca bekletin. Daha sonra iyice yıkayıp durulayın. Eğer leke hala çıkmamış ise işlemi yeniden uygulayın. Eğer çini üzerindeki kahverengi leke çok inatçı bir leke ise o zaman aynı miktardaki sirke ve tuz karışımını kullanarak bu lekeleri tamamen temizleyebilirsiniz.

Saç Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Saç fırçalarını temizlerken en az 2 fırçayı birlikte temizleyin bu sayede daha hızlı kolay bir şekilde fırçaları temizleyebilirsiniz.

Fırça taban ve kıllarını temizleyebilmek için fırçaları iyice birbirine sürtün.

Fırçalardaki yağları temizlemek için 1 çay kaşığı kadar amonyak karıştırdığınız suyun içerisine fırçaları iyice batırın ve sonrasında iyice durulayın.  Bu işlemden sonra fırça kıllarına zarar vermemek amacı ile fırçayı kuruturken fırçayı kenarına doğru yani kenarları üzerinde kurutun.

Aynı karışımın içerisinde tırnak fırçası yardımı ile tarağın dişlerini iyice fırçalayabilir ve bu esnada tarakları da temizleyebilirsiniz.

Şamdanlar Nasıl Temizlenir?

Şamdanları mutlaka uygun olan bir cila ile cilalayın. Gümüş şamdanları gümüş cilası ile pirinç cilaları pirinç cilası ile cilalayın.

Kristal ya da cam şamdanları amonyaklı su ile yıkayın.

Verniklenmiş olan metalleri nemli ve temiz bir bez ile ve silikonlu balmumu ile püskürterek temizleyin.

Eski olan balmumu ıslak ise şamdanlardan çok daha kolay bir şekilde çıkartılır. Malzemeleri güneş ışığında biraz bırakın ve en az birkaç dakika boyunca sıcak suyun içinde bekletin. Daha sonra keskin bir bıçak yardımı ile balmumunu kazıyın.

Unutmayın!

Her ay saç fırça ve taraklarınızı temizlemek hijyen bakımından çok önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder