İPUÇLARIM

Mika eşyaların temizliği ve kullanım alanları

Mika eşyaların temizliği ve kullanım alanları

Öncelikle mika nedir bu soruya bir cevap bulalım. Mika bir maden türü ve bu maden ince bir maden çeşitidir. Ayrıca mika saydam bir maden olmak ile birlikte oldukça ince özellikte tabakalardan oluşan bir madendir. Bu tabakalara baktığımız zaman ısıya dayanaklı tabakalar olduklarını ve çok sert olduklarını söylemek doğru olacaktır. Soba kullanımı olan alanlarda sobalarda yer alan küçük pencereleri kapatmak adına kullanılan bir materyaldir mika. Ayrıca iş alanı olarak çok yüksek ısılara maruz kalan ve ateş ile içli dışlı çalışan kişiler için de özel olarak üretilen gözlüklerde kullanılan bir maddedir.

Mikanın en önemli özelliği iletkenlik özelliğine sahip olmasıdır . Yani bu bilgiler ışığında mika yalıtkanlık yani başka bir deyiş ile izolasyon özelliği bulunması gereken araç ve gereçlerde de oldukça kullanılmakta ve işe yaramaktadır .

Mika nerede kullanılır?

Mika günlük hayatta aslında bizi pek çok tehlikeden koruyan bir maddedir . Bu söylediğime örnek olarak gün içinde belki hepimizin en çok vakit geçirdiği arabalarımızı örnek verebilirim . Mika herhangi bir kaza ve çarpma anında zarar görmememiz için otomobil camlarımızda kullanılmaktadır. Mika misket yapımındada kullanılır. Hindistan ve Birleşik Amerika mika kaynağı bakımından oldukça zengin ülkelerden birkaçıdır.

Mika eşya temizliği;

Peki pek çok alanda karşımıza çıkan bu materyalin kullanımı ve temizliği nasıl olmalıdır daha parlak bir kullanım için ne yapmamız gerekiyor ? Cevap çok basit : biraz sirke ve biraz su. Sirkeli su yardımı ile sildiğiniz ve daha sonra yün yapıda bir bez ile kuruladığınız mikanız artık daha parlak.

Sirke, temizlikte her derde deva bir etkiye sahiptir. Kimyasal bir madde olmadığından dolayı da, temizlik için doğal çözümler arayanlar tarafından sıkça tercih edilir. Hem sağlıklı bir malzemedir, hem de çoğu kimyasaldan daha güçlü bir temizleyici etkiye sahiptir. Kısacası, sizin de evinizde mika içerikli eşyalar varsa, sirke sizin temizlikte kurtarıcınız olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.