Renkler, Anlamları Ve Etkileri

Renkler, Anlamları Ve Etkileri

Kıyafetlerinizi seçerken renkleri de bilinçli bir şekilde kullanmalısınız. Bu yüzden aşağıdaki renklere ve anlamlarına bir göz atmanızda fayda var.

Renklerin Anlamları Nedir?

Kahverengi; Kahverengi toprak rengidir ve insanlar tarafından çok fazla yadırganmaz. Yani bu renk hemen hemen her ortamda giyilebilir.

Siyah; Siyah yasın ve ölümün ve ayrıca sıkıntının rengidir. Bu yüzden de her ortamda giyilmez.

Gri; Korku ile sıkıntı ve keyifsizliğin rengidir.

Yeşil; Yeşil doğanın rengidir ve olumlu bir renktir. İnsan üzerinde olumlu bir etkisi vardır ve oldukça dinlendirici bir renktir.

Mavi; Mavi rengi gökyüzünün rengidir ve son derece dinlendirici bir renktir. Mavi rengi aynı zamanda sadakatin rengidir. Bu nedenle de bilhassa işletmeciler çalışanlarına mavi gömlek giydirirler.

Sarı Ve Portakal Rengi; Bu renkler güneşin renkleridir ve insanın içini ısıtıp enerji veren renklerdir. Bu renkler özellikle Budistlerin pozitif enerjiyi alabilmek için tercih ettikleri renklerdir.

Pembe; Bu renk insanın romantik duygularını kabartan bir renktir.

Kırmızı; Kırmızı rengi yerine göre aşk ve sevgiyi sembolize ederken yerine göre de kızgınlık ve korkuyu ifade eden bir renktir. Başka bir değişle kırmızı rengi duygu yoğunluğunu ifade etmektedir.

Mor; Mor rengi pozitif düşünce rengini ifade etmektedir.

Altın; Altın rengi hem cesaretin hem kendini bilmenin hem de kendine güvenmenin rengidir.

Gümüş; Gümüş rengi altın rengi etkisini yansıtmasına rağmen altın rengi kadar güçlü bvir renk değildir.

Beyaz; Beyaz rengi hem saflığın hem dürüstlüğün hem de temizliğin rengidir. Özellikle idareciler bu nedenlerden dolayı beyaz renk giymeyi tercih ederler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder