Lavabo nasıl açılır? Pratik lavabo açma yöntemleri?

Lavabo nasıl açılır? Pratik lavabo açma yöntemleri?

Bir evde meydana gelebilecek olan en can sıkıcı durumlardan birisi de tıkanan lavabo giderleridir. Birçok kişinin başına gelen bu talihsiz olay, bu yazıyı okuduğunuza göre sizin de başınıza gelmiş demektir.

Öncelikle artık günümüzde teknoloji, çok büyük oranda ilerleme kaydetmiştir. Hayatamızın her alanına giren teknoloji, çeşitli gider borularımıza dahi girmiştir. Şimdi biz, sizlere bu yazımızda evde kendi imkanlarınızla tıkanan lavaboları açabilmeniz için lavabo açma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Aşağıda anlatacağımız yöntemler ile pratik bir şekilde tıkalı lavabo borusu nasıl açılır, bunu öğrenmiş olacaksınız. Ancak deneyeceğiniz yöntemler ile tıkalı olan lavabonuzu açamazsanız, bu işi profesyonel olarak yapan bir firmayı çağırarak, lavabonuzu veya çeşitli gider borularınız teknolojik aletlerin yardımı ile açtırınız.

Bu işi ehil olmayan kişiler yaparlarsa evinizde birçok yeri kırıp dökeceklerdir. Bu sebeple bu konuya mümkün mertebe dikkat ediniz.

Önce Lavabonun Tıkanmasına Karşı Tedbir Alınız!

Tıkanmış olan herhangi bir lavabo kolay veya zor bir şekilde mutlaka açılır. Ancak ilk önce lavabonun tıkanmasını önlemek gerekir. Peki, bunun neye dikkat etmek gerekir?

  • Lavabonuzun içine çay tanelerinin kaçmasını önleyin.
  • Bulaşıkları küvette yıkarken başta pirinç taneleri olmak üzere diğer tanelere dikkat edin.
  • Aşrı yağlı bulaşıkları yıkadıktan sonra, lavaboya kaynar su dökün ki yağlar donarak gideri tıkamasın.
  • İlla lavabonuzun tıkanmasını beklemeyin. Arada bir lavabo açıcı satın alarak, lavabonuza dökün
  • Yine küvettin içerisini iyice su ile doldurduktan sonra pompa ile baskı yaparak suyu basınçlı bir şekilde gidere yönlendirin

Peki, Tıkanmış Olan Lavabo Nasıl Açılır?

Öncelikle lavabo açmak için doğal yöntem veya yöntemleri bilmeniz gerekmektedir. Bu yöntemleri kullandığınızda lavabonuz açılmış olacaktır. Bir de fiziksel imkanlarıkullanılarak tıkalı lavaboları açma yöntemi vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

Karbonat ve sirke: Karbonatla lavabo açma yöntemi yaygın bir şekilde bilinen bir yöntemdir. Ancak buna bir de sirke ilave ettiğinizde işiniz daha çok kolaylaşacaktır. Tıkalı yere yarım bardak karbonat ile sirke dökünüz. Ardından da oraya kaynar su dökünüz. Eğer durum çok vahim değilse birkaç denemeden sonra açılacaktır.

Lavabo açma Teli: Eğer lavabonuzu yukarıdaki yöntem ile açamadıysanız, lavabo açma teli kullanabilirsiniz. Bu tel her şekle girebilen bir teldir. Bu daha kesin bir çözümdür. Tıkalı olan yere bu teli zorladığınızda tıkalı yerler muhtemelen açılacaktır.

Artık tıkalı lavabo borusu nasıl açılır diye aklınızda herhalde bir soru işareti kalmamıştır. Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle lavaboyu tıkatmamak gerekir. Kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. jakobo dedi ki:

    Lavabo tıkanıklığı açmak için normal sıvıları kullanmak tıkanıklığı artıracaktır bu nedenle kostik benzeri bazı kimyasal asitler kullanmalı ya da sorun dahada büyümeden uzman ekip çağırmalı iki örnek vereceğim biri büyümüş sorun çözücü firma su kaçağı bulma link silindi lavabo tuvalet tıkanıklığı açmak içinde en uzman firma link silindi

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder