Kumaş Parçaları Üzerinden Leke Emdirerek Nasıl Çıkartılır?

Kumaş Parçaları Üzerinden Leke Emdirerek Nasıl Çıkartılır?

Emdirme işlemi ile leke çıkartmak demek kumaşın üzerinde bulunan özellikle de yağlı lekelerin kil, un, talk pudrası ya da tebeşir tozu yardımı ile lekenin alt kısmından üst kısmına kağıt havlu ya da kurutma kağıdı ya da süzgeç kağıdı ile ve ılık temiz tabanlı ütü yardımı ile lekeyi çıkartma işlemidir.

Emdirme İşlemi İle Leke Nasıl Çıkartılır?

İlk önce yumuşak ve temiz bir elbise fırçası yardımı ile kumaşın üzerinde bulunan tozlar iyice temizlenir. Leke buna rağmen çıkmamış ise aynı işlemi yeniden tekrar edin.

Koyu renkte olan kumaşlarda emici temizleme maddeleri bu koyu renkli kumaşlar üzerinde özellikle beyaz ve ince bir iz bırakabilirler. Bu yüzden koyu renkteki kumaşlarda leke emdirme yöntemi tercih edilmemelidir.

Ayrıca ince yünlü, pamuklu, ipek ve yapay kumaşlarda da emdirme yöntemi ile leke çıkartma işlemi uygulanması pek tavsiye dilmez.

Fakat elinizin altında özellikle yağ lekesini çıkartmak için gerekli madde yok ise sadece yıkanmayan kumaşların üzerinde bulunan yağ lekelerini un yardımı ile emdirerek temizleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder