İPUÇLARIM

Kilolu ama Çekici Bir Kadın Olmak Zor Değil

  • 12 Aralık 2014
  • 428 kez görüntülendi.
Kilolu ama Çekici Bir Kadın Olmak Zor Değil

Dikkat ederseniz moda dünyasında ürün tanıtımları genelinde  ‘0’ beden olarak vurgulanan mankenler tarafından yapılır. Ürünün büyük bedenleri  mevcut olsa da markalar reklamlarında büyük beden mankenler kullanmayı tercih etmiyorlar. Çünkü zayıf ve fit olmak fiziksel çekiciliğin bir ölçütü olarak biliniyor.

Her ne kadar kilo, gerek fiziksel çekicilik açısından gerekse sağlık konusunda bir takım sorunları beraberinde getirdiğinden olumsuz bir durum imajı verse de bu asla bir bayanın hem kilolu hem de çekici olamayacağı anlamına gelmiyor.

Kilolu bir bayanda oldukça hoş ve çekici görünebilir. Tabi bazı kurallara uymak şartıyla:

Öncelikle Kendinizle Barışın

Unutmayın, çekicilik sizi tanımak isteyen insan için bir süre sonra geri planda kalır.  Dış güzellik kadar bireyin davranışları, konuşma şekli, fikri yapısı da çekiciliği etkiler. Siz ne kadar kendinizle barışık olursanız etrafınıza o derece pozitif enerji yarar ve buna bağlı olarak da insanlara çekici görünürsünüz.

Doğru  Giyinmeyi Öğrenin

Kilolu bayanlar, genellikle giyimde hata yapmaktadır. Tekstil ürünlerinin büyük bedenleri içine sığıyor olmak onlar için yeteri görünmekte ve bedenine uygun giyim tarzını tam olarak bilmemektedirler.  Vücut hatlarını kapatmaya odaklı giyim tercihleri, genelde kendilerini olduğundan daha iri ve hantal gösterir. Bu sebeple eğer kilolu bir fiziğiniz varsa öncelikle bedeninizi tanıyarak, güzel noktalarını bulmaya çalışın. Büyük bedende giyimin baş kuralı, kusurları mümkün olduğunca kapatırken bedenin güzel taraflarına dikkat çekmektedir. basenlerinizi gizlerken belinizin inceliğini ortaya çıkartan bir tunik, bacaklarınızı olduğundan daha ince gösterecek, fiziğinize uygun bir pantolon, göğüs bölgenizi dikkatleri uzun boynunuza çekerek gizleyen V yaka bir  kazak, sizi oldukça hoş gösterecektir. Amaç, elbiselere bir şekilde sığmak değil, sizi daha hoş gösteren giyim tarzını  yakalamaktır.

oncelikle Kendinizle Barisin

Ağır Makyajdan Kaçının

Kilolu bayanlar, genellikle  yüzlerini ortaya çıkartmak için ağır bir makyajı tercih ederler. Ağır makyaj, sizi yapmacık göstererek, çekici olmak isterken tam tersi bir görünüme sahip olmanıza dahi  yol açabilir. Ayrıca şu bir  gerçek ki ağır bir makyaj yüz hatları ince ve keskin kadınlar dışında herkeste –profesyonelce yapılsa dahi- oldukça itici durmaktadır. Bu sebeple yüzünüzün güzel bölgelerini ortaya çıkartıp, yüz hatlarınızı daha ince gösterecek hafif makyajı tercih edin.

Potansiyellerinizi Ortaya Çıkartın

Çekici görünmek yalnızca fiziğe indirgenmemelidir. Çekicilik çoğu zaman sanılanın aksine fiziksel görünümü  aşan bir konudur. Siz de çekici bir bayan olabilmek için, güzelliği fizikse görünüm algısından çıkartıp, kendinizi etrafınıza yetenekleriniz ve tüm potansiyellerinizle yansıtmaya çalışın. Başarınızla, yaptığınız işe olan sevginizle, çabalarınız, emekleriniz, azminizle içinizdeki akıllı kadını ortaya çıkartın! Emin olun ki bir süre sonra insanlara son derece hoş görüneceksiniz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.