Boyun Bakımı, Jimnastiği Nasıl Yapılır?

  • 02 Mart 2016
  • 264 kez görüntülendi.
Boyun Bakımı, Jimnastiği Nasıl Yapılır?

Boyun bakımı özellikle bir kadın için çok önemlidir. Yani bir kadının cazibesini, yaşını ve cildinin gerçek görünüşünü boynun yapısı hemen ele verir.

Boyun insan vücudunun en hızlı bir şekilde deforme olan ve çok hızlı bir şekilde kırışan vücut bölgesidir.

Bu yüzden de mutlak suretle boyun bakımı her yaşta uygulanıp gözden kaçırılmamalıdır. Boyun bakımı doğal ve özel kremlerin yanı sıra birde jimnastik ile yapılmalıdır. Ancak boyun jimnastiği çok dikkatli bir şekilde yapılmalı ve kesinlikle boyun zorlanmamalıdır.

Boyun Jimnastiği Nasıl Yapılır?

Hareket 1: İlk önce dik bir şekilde oturun. Kafanızı hafif bir şekilde öne eğin. Daha sonra hafifi hareketler yardımı ile boynunuzu yavaşça ve olabildiğince arkaya doğru yatırın. Bu kolay ve önemli jimnastik hareketini her gün en az 10 defa tekrar edin.

Hareket 2: Kafa ilk önce öne doğru eğilir. Daha sonra hafif bir şekilde omuz hizasından kafa arka tarafa doğru daire çizilmek sureti ile hareket ettirilir. Bu hareket günde en az 10 defa tekrar edilmelidir.

Hareket 3: karın jimnastiği yaptığınızda, yapmış olduğunuz gerilme hareketleri boyun için de çok faydalıdır. Bu yüzden boynunuz için de karın gerilme hareketlerini yapmanız yeterlidir.

Unutmayın!
Boyun güzelliğinizi garantilemenin en yegane yolu yastıksız bir şekilde yatmaktır. Çünkü yastık hem çenenin ön tarafa doğru kaymasına hem de çenenin alt kısmının sarkmasına ve bu yüzden de boyun bölgesinin kırışmasına neden olmaktadır.

Bunun dışında yastıkla yatmanın bir diğer kötü yanı da kişinin omurgasının kamburlaşmasına neden olmasıdır. Bu yüzden de uyurken omurganın yatakta düz bir şekilde uzanması en sağlıklısı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder