Kendi Ojeni Kendin Hazırla! Evde Oje Nasıl Hazırlanır?

Kendi Ojeni Kendin Hazırla! Evde Oje Nasıl Hazırlanır?

Çok önemli bir davet var, saçlar tamam, makyaj tamam, kıyafet ve ayakkabılar da tamam ama ne oldu dersiniz? Evet, bildiniz sevgili hanımlar son dakikada aklınıza gelen başınıza geldi ve kıyafetinize uygun olan bir oje rengini o kadar ojenin arasından bulamıyorsunuz.

İşin kötüsü akşam oldu ve açık bir kozmetikçi de evin yakınlarında bulamazsınız.

Pekiyi ne yapacaksınız o kadar hazırlık yapmışsınız ama o hiç de uygun olmayan ojelerle mi bu önemli davete katılacaksınız? İpuçlarım hanımları asla böyle bir şeyin olmasına izin vermez!

Hadi o zaman kendi ojemizi kendimiz hazırlayalım.

Gerekli Malzemeler
Kendi ojenizi hazırlamak için ihtiyacınız olan her kadının elinin altında bulunan 8 mili litre renksiz oje ve 2,5 gram kadar toz far.

Evet, ihtiyacınız olan tek şey kıyafetlerinize uygun olan toz bir far ve çeyreği kullanılmış olsa da bir şişe renksiz oje yani tırnak cilası.

Kendi Ojeni Kendin Hazırla

oje 1Farın içindeki tozların hepsini temiz bir kâğıdın üzerine bir kürdan ya da benzeri bir alet ile kazıyarak dökün.

oje 2Daha sonra sert bir kart ya da benzeri bir alet ile toz farı iyice ezerek tamamen toz haline dönüştürün. Hızlı ve sert vuruşlar ile aşağıdan yukarıya ve sağdan sola hareketler ile farı iyice ezin.

oje 3Temiz küçük kare bir kâğıdı huni haline getirecek şekilde katlayın.

oje 4Huni haline getirdiğiniz kâğıt parçasını renksiz ojenin ağzına yerleştirin.

oje 5Huninin içerisine toz haline getirdiğiniz farı dökün ve bir kürdan yardımı ile bütün toz farın şişenin içine girdiğinden emin olun.

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey şişenin ağzını sıkıca kapatıp iyice şişeyi aşağı yukarı ve soldan sağa doğru iyice en az 30 saniye kadar çalkalamaktır. Artık yeni ojeniz hazır demektir. Yeni ojenizi güle güle kullanın.

Sizde kendi makyaj malzemelerinizi kendiniz evde hazırlayıp aile bütçenize katkıda bulunmak isterseniz kendin yap köşemizden istediğiniz çalışmamızı seçebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder