İPUÇLARIM

Ihlamur Çayı Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Ihlamur Çayı Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Ihlamur çayının bitkisel çaylar arasındaki yeri büyüktür. Mide bulantısı veya nezle gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Bu yüzden her evde sıklıkla kullanılan bitkisel ürünlerdendir. Böyle her zaman kullanıldığını göz önde bulunduracak olursak lekeler arasında da yerinin büyük olduğunu görebiliriz. Kıyafetlerimizde, kumaşlarımızda, koltuklarımızda rastlayabiliriz. Ihlamur çayının lekesini çıkarmakta hiç zorlanmayacaksınız.

Ihlamur çayının lekesini çıkarmak:

Çaylarda ve meşrubatlarda ürünün şekerli olup olmaması leke kadar dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. İlk önce lekeye müdahale ettiğiniz anda lekenin taze olup olmadığına bakınız ve daha sonra ıhlamur çayınızın şekerli olup olmadığını hatırlamaya çalışınız.

  • Şekersiz ise; Eğer ıhlamur çayınız şekersiz ise o bölgeyi yıkayabileceğiniz durumda ise duru su ile yıkayabilirsiniz. Halı gibi noktalarda ise su ile yıkamak zor olacaksa o noktaya sofra tuzu dökebilirsiniz. Biraz üzerinde tuzu sürtükten sonra lekenizi çıkarabilirsiniz. Sonra tuzu da bir spatula tarzı bir alet yardımıyla o bölgeden alabilirsiniz.
  • Şekerli ise; Ihlamur çayınız şekerliydi ise yapmanız gerek işlem biraz daha değişebilir. Lekenin üzerine diğer lekelerde de leke çıkarma yöntemi olarak gördüğümüz lekenin üzerine limon sıkma ıhlamur çayı lekesinde iyi sonuç verecektir. Ihlamur çayı lekesi olduğu bölgeye bir miktar limon sıkınız ve bir süre bekledikten sonra emici havlu kağıt veya renksiz bir temiz bez yardımı ile hafif dokunuşlar ile bölgedeki fazlalıkları alabilirsiniz. Lekenizin tazeliği yok ise lekeli bölgeyi önce nemlendirmeniz daha sonra bu işlemleri yapmanız etkili olacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.