Hayatınızda Yaşadığınız Olumsuzlukları Fırsata Çevirin

Hayatınızda Yaşadığınız Olumsuzlukları Fırsata Çevirin

Her insanın hayatında inişler, çıkışlar eksiye düştüğü sıfıra düştüğü zamanlar olmuştur.Çok yakın birini kaybetmek, anne, baba, eş ya da çocuğunu kaybetmek, işten çıkarılmak, borçlarını ödeyememek, yeni girdiği bir çevreye adapte olamamak, yaşadığı şehirle uyuşamamak ve boşanmak gibi insanın hayatında önemli dönüm noktaları vardır.

Ve işte insan bu olaylar karşısında iki türlü tutum geliştirir. Ya olaylara yenilip kendisini olayların yönetimine bırakır. Kendisini bir müddet eve hapseder, sürekli ağlamaklıdır. Dünyadan elini eteğini çeker ve neden bu olay benim başıma geldi diye kabullenememe hali ile birlikte isyan içerisindedir. Sanki bir daha hayat kendisine bir daha asla gülmeyecekmiş bir daha hiç bir şey eskisi gibi olmayacakmış gibi bir hisse kapılır. Ya da durumu kabullenip içinde bulunduğu durumla baş etme yollarını arar.

Hayatımızdaki olumsuzlukları fırsata çevirmenin yolları

1-Parolamız şu ASLA KENDİNİ BOŞ BIRAKMA. Elinize bir kalem kağıt alıp yazmaya başlayın. Hayattaki hayalleriniz neler ve en önemlisi siz hayallerinizi hedef haline getirdiniz mi? Eğer getirmediyseniz önce işe buradan başlamalısınız.Hayallerinizi hedef haline getirin.

2-Uzun zamandır yapmak isteyip de vakit bulamadığınızdan dolayı yapamadığınız şeyleri yapın. Örneğin gitmek istediğiniz bir kurs, yapmak istediğiniz bir spor, eğitiminde yarım bıraktığınız bir dönem.

3-Tecrübe hayatınızdaki başarısızlıkların toplamıdır. Yaşadıklarınızdan ders alarak hayatınızın planını yapın. Geçmişte yaşamak bu günden çalmaktır. Geçmişe bir nokta koyup önünüzdeki güzel günlere bakın.

4-Asla gelecek için karamsar olmayın. Sonuçta gelecek bir muamma ve siz bunu  yaşamadan bilemezsiniz.

Hayatimizdaki olumsuzluklar

5-Elinizden gelen her şeyi yaptıktan sonra sonucunu Yaratıcıya bırakın. Büyüklerimizden Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretleri Tevfizname’sinde geçen dörtlükte  ne güzel söylemiş.

5-Hiç bir sıkıntı sonsuza kadar kalıcı değildir. Ve her zorluğun arkasından mutlaka bir kolaylık gelir.Önemli olan sizin zorluklar karşısında takındığınız tavırdır.

6-Eksilerinizi artılarınızı bir kağıda not edin. Ve her gün bir eksinizi artıya çevirmek için mücadele edin.Son olarak hayatın sizden neler götürdüğüne değil getirdiklerine bakın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder