Hindistan cevizi nasıl kırılır

Hindistan cevizi nasıl açılmalıdır: Hindistan cevizin dış yüzeyi çok sert olduğu için bazı alet edevatlara ihtiyacımız vardır. Çekiç, tornavida ve bıçak gibi aletler isimizi görecektir.

Hindistan cevizin suyu nasıl çıkarılır:

Bıçak ile cevizin üzerindeki tüyleri soyarak temizleyin. Cevizin üst kısmında bulunan siyah noktayı tornavida ile delmeye calisin. O bölge Hindistan cevizin en yumuşak olduğu bölgedir delinmesi de çok kolay olacaktır. Cevizde açtığımız delikten Hindistan cevizin suyunu bardağa boşaltın. Suyunu alma sırasında bardağın ağzına bir tülbent veya süzgeç koyunuz ki pislikler içine dökülmesin. Hindistan cevizin suyunda acılık veya eksi bir tat bulunuyorsa bozulmuş demektir.

Hindistan cevizi nasıl kırılır:

Cevizin dış yüzeyinde çizgiler bulunur bu çizgileri çekiçle vurup çatlatın. Çatlayan kabukları kopararak soyun. Kabukları kıramayan kişiler Hindistan cevizini 200 derecelik fırında 15 dakika ısıtarak deneyin. Bu şekilde kendi kendine çatlayacaktır. Sert kabuğu soyulduktan sonra yene bilen beyaz kısmi koruyan kahve renkli tabakaya ulaşacaksınız onu da soyun. Yıkayıp pisliklerden arındırdıktan sonra yiyebilirsiniz.

7 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.