Genç Olmanın Tadını Nasıl Çıkartırsın?

Genç Olmanın Tadını Nasıl Çıkartırsın?

Çok gençsin ama yaşının tadını çıkartamıyor musun? Ya da çok daha yaşlı olduğunu mu hissediyorsun? Yanılıyorsun. Sen gençsin ve genç olmanın tadını şimdi yapabiliyorken çıkartmalısınız.

Biliyorum ki, farklı hissediyor ve duygu dalgalanmaları yaşıyorsun ama merak etme biz bunun çaresine bakacağız. Şu andan itibaren genç olmanın tadını çıkartacaksın.

Nasıl mı? Sadece makaleyi okumaya devam et, ipuçlarım.com sana her şeyi anlatacak.

İşte Sana Genç Olmanın Tadını Çıkartma Yolları

  • Okul başladı diye farklı kurslara gitmeyi bırakmak zorunda değilsin yada sana daha fazla arkadaş kazandıracak diğer aktiviteleri bırakmak. Yapman gereken, sana yeni arkadaş ortamları verebilecek, okula yada evine yakın bir kurs programı seçmek ve genç olmanın tadını çıkartmaya başlamak.
  • Ruhundaki müzik aletini keşfet ve nasıl çalındığını öğrenmeye başla. Sadece bunun için bile kendine yeni bir kurs bulmuş olursun ya da sana bu müzik aletini çalmayı öğretecek yeni bir grup arkadaş çevresi. Daha şimdiden genç olmanın tadını çıkartmaya başladın bile.
  • Okul başladı, kursa gidiyorsun ama hala tüm bunların yanı sıra çok fazla ekstra zamanın var öyle değil mi? İşte bu ekstra zamanda part time işe girip, kendin için hatta ve hatta kolej için para biriktirebilirsin. Anlayacağın gibi yeni bir iş çevresi yeni bir arkadaş çevresi demektir. İş hayatında genç olmanın tadını çıkartmanı sağlayacak yeni bir çok insan ile tanışmış olacaksın.
  • Okul, kurs, iş çok fazla arkadaş oldu ha! Tamam şimdi ise biraz zamanı ailene ayırma vakti geldi değil mi? Aileni dinlemeye ve anlamaya çalış, anneni ve babanı mutlu et. Senden istedikleri şeylere evet de. Ailenin senin geleceğinin güzel olmasından başka bir şey istemediklerini unutma. Kavga etmek yerine, sana ne dediklerini dinlemeye çalış. Bu şekildeki bir davranış biçimi hem sana hem ailene dolayısı ile evinize huzur getirecektir bunu unutma. Eğer bu şekilde davranmayı başarırsan, genç olmanın tadını çok daha iyi çıkartacaksın buna emin ol.
  • Evet, tüm parti davetlerine ve aktivitelere evet dememelisin ama her şeye hayır diyemezsin öyle değil mi? Eğer gerçekten gençlik yıllarının tadını çıkartmak istiyorsan, bazen ‘’evet’’ demeyi öğrenmelisin. Bilmen gereken şey, partiyi bitirme zamanının ne zaman olduğu, gittiğin partide ne yaptığını ve gerekli durumlara nasıl tepki vermeyi bilmektir.
  • Genç olmanın tadını çıkartmanın en önemli bir diğer yolu ise, ön yargılı davranmaman gerektiğini bilmektir. Yani, din, dil, ırk ayrımı yapmamaktır. Sen bu ve bu tür insanlardan çok daha iyi bir bireysin bunu unutma. Geri kafalı insanların hayatını felç etmesine ve aklını kaosa sürüklemelerine izin verme. Bu tür insanların seni farklı dinler hakkında ya da diller veya insanlar hakkında araştırma yapıp onları keşfetmene dünyayı daha iyi anlama mani olmalarına izin verme. Unutma bu tür tarih olmuş ilkel düşünceler sadece gençliğinin tadını çıkartmana mani olmaktan başka hiçbir işe yaramazlar.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. dimi? dedi ki:

    genç olmanin tadını cikarmak için unutmam gerek sanirim.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder