İPUÇLARIM

Türkiye’de kişisel gelişim denince insanlarımız neler anlıyor?

Türkiye’de kişisel gelişim denince insanlarımız neler anlıyor?

Kişisel Gelişim Kitapları 

Hepimiz kitap reyonlarında kocaman puntolarla yazınlan”kişisel gelişim” terimini en azından okumuşuzdur.Mesela ben görür görmez aklımda kocaman bir soru işareti belirdi.Hayal ettiğim çizgi filmlerde gördüğümüz süper zeki insanlardan oluruz sanmıştım yanılmışım.

Basma kalıp düşüncelere bağlı kalmadan söylüyorum ki  tanımımca kişisel gelişim:İnsanın kendinden en iyi şekilde yararlanmasıdır.Bu cümle yanlış anlamalar açık olduğundan şöyle açıklamakta fayda görüyorum.İnsanoğlu gerek beynini gerek se diğer uzuvlarını en iyi şekilde kullanırsa kişisel gelişimini tamamlamış olur.Odalara kapanıp kalın ansiklopedilerle olacak iş değil.

Dikkat etmişsinizdir ki D&R tarzı kitap mağazalarının kişisel gelişim kitap yazarları yabancıdır.Bazılarına göre bu bir Amerika oyunu olarak tabir edilir.Oyun önce insanları mükemmel olmaya iter. Bu yolda kazanamayanlar mutsuz olur.Gider kitap alır okur .Kendince belirlenmiş hedefine yaklaşmaktadır. Hatta o da yetmez insanlara parayla mutluluk satarlar.Bunu okuyan varsa soruyorum başarı sadece kocaman evlerde yaşamak mı? ya da paranın çok olması mı? bence başarıyı bu kadar dar görüşlü bir bakışla bakmayın.

kisisel gelisim

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. kış bahçesi fiyatları dedi ki:

    İnsanlarımız yeniliklere açık ancak çok temkinli davranıyorlar. Örneğin uyguladığımız bu kış bahçesi sistemleri çokkullanışlı ancak birşey olurmu diye düşünmekten vazgeçemiyorlar.

  2. kış bahçesi fiyatları dedi ki:

    İnsanlarımız yeniliklere açık ancak çok temkinli.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.