Göğüs Büyütmeden Sonra Emzirme (Video İle Anlatım)

Göğüs Büyütmeden Sonra Emzirme (Video İle Anlatım)

Göğüs büyütme ya da göğüs dikleştirme ameliyatı yaptırmış olan kadınlarda emzirme döneminde süt verme ile ilgili büyük sorunlar fazla yaşanmaz. Fakat göğüs küçültme ameliyatı olmuş kadınlarda bazen süt verememe durumu söz konusudur.

Fakat göğüs üzerinde yapılan ameliyat hangisi olursa olsun gebelik döneminde göğüslerde mutlaka bir büyüme olacaktır. Gebelik döneminde gebeliğin getirmiş olduğu bazı hormonal değişimler de söz konusudur. Bahsettiğimiz bu hormonal değişiklikler sona erdiği zaman göğüslerde yeniden küçülme meydana gelecektir.

Bu nedenle gebelik döneminden sonra yani tüm hormonal değişiklikler sona erdiğinde kadınların ikinci defa göğüs büyütme ameliyatı olmaları gerekebilir. Elbette ameliyat daha önce yaptırmış oldukları ameliyatın aynısı olmayabilir yani sadece farklı küçük müdahaleler yapılabilir.

Ameliyat Sonrasında Emzirme

Süt Bezleri Silikondan Etkilenir mi?

Göğüs ameliyatlarında silikon göğüs kası ve meme dokusu arasına veyahut da göğüs kafesi ile göğüs kası ağrısını yerleştirilmektedir. Silikon hangi teknik ile yerleştirilir ise yerleştirilsin silikon maddesinin anne sütüne geçmesi gibi bir durum yoktur. Fakat bazı durumlarda kullanılan protez silikonda akıntı yani kaçak olabilir.

Bu sorun genellikle eski protezlerde görülürken yeni dönemlerdeki son çıkan silikon protezlerde silikon kaçağı durumu yok denecek kadar azdır. Bu nedenle her ihtimale karşı gebe kalmak isteyen hanımlar protezlerini doktorlarına kontrol ettirip silikon kaçağı olup olmama olasılığını anlayabilirler. Bu işlem için genellikle MR tetkiki gerekli olabilir.

Meme Estetiği Ne Zaman Olmalıdır?
Meme estetiği ameliyatı, meme küçültme ameliyatı olan kadınların ameliyat sonrasında süt verememe problemi ortaya çıkabilir. Elbette gebelik ile emzirme döneminde göğüslerde değişiklikler meydana gelebilir.

Fakat hangi tür meme estetiği ameliyatı olursa olsun emzirme dönemi sonrasında en az 6 ay gibi bir süre bekledikten sonra yani memenin gebelik ve emzirme sonrasındaki form değişikliği tamamlandıktan sonra ameliyat olmak en sağlıklısıdır. Elbette eğer istenirse gebelik ve emzirme dönemi sonrasında da ikinci bir göğüs ameliyatı her zaman için yapılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder