İPUÇLARIM

Adet Dönemi Problemleri Ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Adet Dönemi Problemleri Ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Adet dönemi diğer adı ile regl dönemi, rahim astarını attığı zamanki kanama ile başlar. Bundan iki hafta sonra yumurtalıklardan yeni bir yumurta ayrılır. Rahim zarı 26. Güne dek kalınlaşır ve rahim zarından sonra döllenmemiş yumurtanın atılması ile regl dönemi tekrar başlar. Bu dönem boyunca dişilik hormonları yani östrojen ve progesteron değerleri sürekli iniş ve çıkış göstererek değişir. Hamileler haricinde bu dönem 30 yıl ile 40 yıl kadar devam eder. Fakat adet sancısını bitkisel tedavi yöntemleri ile yatıştırmak ve çok daha rahat bir regl dönemi geçirmek mümkündür.

(PMS) Adet Öncesi Sendromu Nedir?

Adet öncesi sendromu, duygusal dengesizlik, karın şişmesi, iştahın açılması, vücudun su toplaması, çarpıntı, baş ağrısı, vajinal akıntı ve göğüslerde hassasiyet gibi bir çok belirtisi olan bir dönemdir.

Adet Dönemi Tedavi Yöntemleri
• Adet dönemi sancılarına ve bir çok rahatsızlığa iyi gelen ve bu konuda en popüler olan tedavi yöntemlerinin başında kara ayıt ismi ile satılan hayıt ve çuha çiçeği yağı gelmektedir. Bu saydığımız bitkilerin içinde gamma linoenik asit bulunmaktadır. Aktarlardan kolaylıkla alabileceğiniz kuş üzümü tohumu ve hodan yağları da aynı yağ asidini içermektedirler. Bu bahsettiğimiz yağlardan her hangi birinden isterseniz her gün 500 mg kapsül halinde alabilirsiniz. Fakat isterseniz regl başlamadan 10 gün kadar önce dozu 1 mg’a çıkartabilirsiniz.

adet-gormek-hakkinda (640 x 320)• Çin tıbbında pms karaciğer fonksiyonlarına bağlı oluşan bir dönem olarak kabul edilmektedir. Ve bu neden ile bu dönemler için karaciğeri güçlendirme yoluna gitmişlerdir. Karaciğeri güçlendirmek içinde melek otunu kullanmışlardır.
• Regl dönemi için yine başka bir tedavi yöntemi olan bitkisel çaylarda kullanılmaktadır. Bunu yapmak istiyorsanız eşit miktarlardaki helonias kökü, hayıt meyveleri ve siyahyılan kökünü kaynatarak hazırlayın. Unutmayın her fincan için bir tatlı kaşığı karışım ölçek olarak alınmalıdır. Yine alternatif olarak eşit miktarlarda civanperçemi, güvercin otu ve adaçayından her fincan için bir tatlı kaşığı olmak üzere bir çay hazırlayın. Regl döneminin bitmesinden 19 gün sonra yani yeni regl döneminin başında günde 4 fincan kadar içebilirsiniz.
• Regl dönemini kolaylaştırmak için yapabileceğin bir diğer yöntem ise her sabah suya 10 damla kadar hayıt ağacı tentürü damlatıp içmektir. Fakat regl dönemi başlamadan önce damlayı 20 damla olarak kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.