İPUÇLARIM

Uykusuzluktan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Uykusuzluktan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Uykusuzluk başa gelebilecek en sinir bozucu rahatsızlıklardan bir tanesidir. Çekmeyen bilmez ama uyku sorunu çekenler ne demek istediğimi çok iyi anlarlar. Geceler gündüz olur, gündüzler gece. Ne evde ne okulda ne de iş yerinde huzurumuz kalmaz. Bir yorgunluktur alır gider bedenimizi. Tamam, ama bu uykusuzluktan kurtulmanın yolları yok mudur illa ilaç mı almalıyız bu illetten kurtulmak için? Aslında bu illetin çaresi yine tabiat anadadır sevgili ipuçlarım.com severler. Gelin hep beraber uykusuzluktan kurtulmanın yollarını öğrenelim ve bizde diğer insanlar gibi günümüzün tadını çıkarıp sevdiklerimize daha çok vakit ayıralım.

Uykusuzluğa Çare Şifalı Bitkiler

Kaliforniya Gelinciği: Kaliforniya çiçeğini 5 gövde kadar demetler getirin ve gövdeyi, çiçekleri ve yaprakları iyice birbirinden ayırın. Ayırdığınız parçaları havasız bir yerde bir müddet kadar bekletin. Daha sonra bu bitkiyi zevkinize uygun şekilde hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Şerbetçiotu: Bu bitkinin yağından faydalanabilirsiniz. Unutmayın bu bitkinin yağları uçucu olduğundan birkaç ayda bir yağları yenilemenizde fayda vardır. Aynı zamanda çay olarak da kullanabilirsiniz. Fakat çay olarak kullandığınızda acılığını gidermeniz gerekecektir bunun için de içine biraz bal ekleyebilirsiniz. Bu bitki hem uyku vermek de hem de sizi sakinleştirmektedir.

carkifelek cicegi

Çarkıfelek: Bu harika bir uyku verici bitki, uyku vermesinin yanı sıra sinirleri rahatlatma ve stresi azaltma özelliğine de sahiptir. Her gün bu bitkinin çayından içebilir veya her gün tentür olarak da 20 damla kadar alabilirsiniz. Fakat unutulmaması gereken bir unsur bu bitkinin hamilelik döneminde kullanılmasının sakıncalı olduğudur.

Ihlamur: Adına hiç de yabancı olmadığımız ıhlamur aslında asırlardır kullanılan bir bitkidir. En büyük özellikleri ise sinir ve heyecan sorunlarını gidermenin yanı sıra uyku ve sakinlik getirmesidir. Bu bitkinin en keyifli kullanımı çay olarak içilmesidir. Tadı çok hafif ve rahatlatıcıdır.

Yabani Marul: Bu bitkiyi kullanmak için isterseniz bitkinin kurutulmuş halini akşam çayınıza ekleyebilirsiniz. Eğer bunu istemiyorsanız o zaman yabani marulu tentür haline getirip yatmadan hemen önce yarım bardak suya 20 damla kadar tentürünü damlatıp içmeyi deneyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.