Bebeklerde diş çıkarma ağrısına ne iyi gelir?

Bebeklerde diş çıkarma ağrısına ne iyi gelir?

Bu yazım özellikle yeni anne olmuş ya da olacak hanımlar için oldukça yardımcı olacak bir yazıdır. Çünkü bir bebeğin en zorlu zamanları diş çıkardığı zamanlardır. Ne ağlaması nede canının acısı durur. Bebeğin bu dönemlerinde onun yanında daha fazla olmalı ve onu rahatlatmak için elinizden geleni yapmalısınızdır. Çünkü bu sağlıklı bebeklerin karşılaşacakları ilk gerçek can acısıdır.

Bir bebeğin diş çıkarma dönemi genellikle dördüncü aydan itibaren başlamaktadır, fakat bazen bazı bebeklerde bu dönem daha erken başlayabilmektedir. Genelde diş çıkarma dönemleri ağrılıdır ve bu durumlarda bitkisel karışımlar yardımı ile bebeğinizin diş etlerine masaj yaparak onu rahatlatmaya çalışmak ilk yönteminiz olabilir.

Fakat unutmayın sevgili ipuçlarım anneleri bebeğinizin ağlaması kesilmiyor ve acısı giderek artıyor ise muhakkak bir doktora götürmenizde ve doktor uygun görürse sadece bu dönem için var olan ağrı kesici jelden bebeğinize almalısınız. Bu jel ağrıyı saniyede kesecek ve tadı çok tatlı olan bir jeldir. Bazı durumlarda bu jeli yetişkinler dahi kullanmaktadır.

bebeklerde dis cikarma tedavisiDiş Çıkarma Dönemi Tedavisi

• Eğer bebeğiniz uyuyamıyor ve sakinleşemiyor ise o halde bu durumlara uygun bitkisel çaylardan ona içirmeyi deneyebilirsiniz.
• Eğer elinizde sakimleştirici bitkilerden yok ise o zaman mayıs papatyasının 3X kapsüllerinden veya damlalarından verebilirsiniz.
Diş çıkarırken bebeğinizin acısını hafifletmeniz için başka bir yöntem ise, Çin tedavisinde de kullanılan bir atlı kaşığı badem yağı ve bir damla karanfil karışımını bebeğinizin alt kısmına masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder