İPUÇLARIM

Masaj Çeşitleri Nelerdir?

Masaj Çeşitleri Nelerdir?

Yaşamın ve yaşımızın getirdiği stres ve fiziksel yorgunluklar nedeni ile bazen nefes alamaz duruma geliriz. Kimi zaman uzun yürüyüşler, çarşı, pazar ve iş yerindeki koşturmalar nedeni ile ayaklarımız ses, gürültü, konuşmalar nedeni ile de başımız ağrıyabilir. Kimi zaman ise, sadece başımız ve ayaklarımız ile sınırlı kalmayan ağrılarımız tüm vücudumuza yayılabilir. Böyle olduğu zamanlarda ise hayatımız çekilmez bir hal alabilir. Duyar gibi oluyorum sadece ağrılar ile kalsa iyi diyorsunuz değil mi? Vücudumuza yayılan ağrılar aynı zamanda aşırı sinire de yol açabilir. Elbette sinir ve strese sadece ağrılar neden olmaz. Fakat stresin ve sinirin sebebi ne olursa olsun, günün sonunda stres yüzünden sevdiklerimizi kırabiliriz. İşte bu son nokta her şeyden daha çok kırar bizi. Bu nedenden dolayı özellikle bu makaleyi yazmaya karar verdik, artık sizde kendinize biraz zaman ve biraz da para ayırarak ya da kendiniz bu ve bu tür sorunlardan kurtulmanın yolunu bulabileceksiniz. İşte size tüm bir ayın stresini üzerinizden atmanın nasıl olabileceğini anlatacağız. Aslına bakarsanız binlerce yıldan bu yana uygulanan bu yol sayesinde sadece stres ve ağrılar değil birçok hastalıktan da kurtulma şansınız var. Evet, sizin de anladığınız gibi masaj çeşitlerini öğrenerek ister kendimiz istersek profesyoneller tarafından  istediğiniz ve ihtiyacınız olan masaj çeşidini yaptırarak bir çok rahatsızlığın önüne geçebilir ve sevdiklerinizi kırmadan da hayatınızı devam ettirebilirsiniz.

Masaj Çeşitleri Ve Faydaları Nelerdir?

  • Klasik Masaj: Klasik masajı sürekli yaptıran kişiler güne başlarken hep dinç ve zinde başlarlar. Klasik masajın özelliği vücuda çeviklik sağlamasıdır. Bu masaj türü güzel ve besleyici yağlar eşliğinde yapıldığında etkisi çok daha fazla ve yoğun olur. Klasik masaj sayesinde tüm sinirleriniz dinlenir ve stresten eser kalmaz.
  • Sıcak Taş Masajı: stresi tamamen yok eden ve aynı zamanda ağrıları azaltıp hatta yok eden bir masaj türüdür sıcak taş masajı. Bu masajda ısıtılmış ya da soğutulmuş volkanik taşlar vücudunuzun belirli bölgelerine yerleştirilerek uygulanır. Bu masaj sayesinde en zor anlarda dahi sinirlerinizi kontrol edebilir ve vücut ağrıları ile savaşmak zorunda kalmazsınız.
  • Spor Masajı: Özellikle sportif aktiviteler ile uğraşan kişilerin ihmal etmemesi gereken bir masaj türüdür. Kasları gevşetip özellikle kaslara yönelik bir masajdır. Bu masaj ile, kaslarınızı çok daha rahat hissedecek kasılma ve çekilme dertleri ile uğraşmayacaksınız.

masaj cesitleri nelerdir

  • Aromaterapi Masajı: aromaterapi masajı vücudu uyaran, gençlik, güzellik, rahatlık ve huzur veren bir masaj türüdür. Tamamen doğal bitki özlerinden elde edilen yağlar ile uygulanan bu masaj türü ile tamamen yenilenmiş bir vücuda ve sinir sistemine sahip olabilirsiniz.
  • Shiatsu Masajı: Shiatsu masajı genelde ağrı ve sancı çeken kişiler için önerilen bir masaj türüdür. Bu masajın en büyük özelliği deri altı ve deri dokusu üzerine parmak ve vücudun farklı yerleri ile yapılmasıdır.
  • Thai Masajı: bu masajın geçmişi çok eski tarihlere dayanmaktadır. Kesinlikle çıplak ya da yatakta yapılmayan Thai masajının kökeni Tayland’a dayanmaktadır. Bu masaj türünde genelde gerdirme hareketleri ile vücut rahatlatılır.

Gördüğünüz gibi daha burada sayılamayacak kadar çok masaj çeşidi bulunmaktadır fakat yukarıda saydığım masaj çeşitlerini kısa bir araştırma ve gerekli malzemeleri temin ettikten sonra sizde evde sevdiklerinize uygulayabilirsiniz. Veya bir masaj merkezi ile anlaşıp kendinize terapi seansları alabilirsiniz. Önemli olan ihtiyacınız olan masaj türünü bilmek ve bu masajı masörünüzden talep etmektir. Eğer haftalık olarak masaj almaya ev her hafta farklı bir türde masaja ihtiyacınız varsa o zaman masaj salonunuz ile anlaşıp sizde bütçenize göre bir plan çıkarmalarını isteyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.