İPUÇLARIM

Vücut Geliştirme Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir ?

  • 30 Nisan 2014
  • 1.076 kez görüntülendi.
Vücut Geliştirme Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir ?

Vücut geliştirmeyi ve asıl olan sporu belirli bir yaşta sınırlamak, kısıtlandırma doğru değildir. Yetişkinlikte hemen hemen her yaşta vücut geliştirilip spor yapılabilir. Spora yatkınlık, sağlık ve fiziksel kapasite durumuna bağlı olarak kişiye özel fitness vücut geliştirmek aletli kondisyon egzersizleri hazırlanabilir.

Yaşlılık evresinde yapılan spor aslında oldukça yararlıdır. Kişi kendini güvende, dinç ve sağlıklı hissedir. Yaşlılık sendromuna yakalanmaz. İlerleyen yaşlarda yapılan sporun amacı güç arttırmak değil kemiklerin dayanıklılığını ve hareketliliği arttırmaktır. 40 yaş civarı için kontrollü bodybuilding ve 50 – üzeri için hafifletilmiş egzersizlerden meydana gelen fitness ağırlıklı programlar takip edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Koray dedi ki:

    Sağlıklı bir yaşam için sporu her daim yapılmalıdır sporu yaş ile snırlandırmak doğru değildir spor hem insanın kendine olan öz güvenini arttırır hem daha ferah bir yaşam sunarak insanı sağlıklı ve güçlü kılar yeter ki insan bahane üretmeksizin sporu sevsin.

  2. kameralı sohbet dedi ki:

    spor omur boyu yapılması gereken bir aktivitedir kendı saglımız için yapılması gerek en önemli şeydir sporun yası olmaz yapabıldıgın kadar yapacaksın.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.