Eski Zincirden Örme Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Eski Zincirden Örme Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Evde kenarda köşede kalmış olan bilekliklerinizi yeniden hayata getirmek ve onları sanki yeni birer takı bileklikmiş gibi takmak ister misiniz?

O zaman gelin bu kolay ve oldukça hızlı hazırlayabileceğiniz örme takı modelini hep birlikte görelim.

eski bilekligi yenile 1Gerekli Malzemeler
Eski zincir bilekliğinizi örme bilekliğe çevirmek için 2 farklı renkte ince ip, pense, takı uçları, küçük halkalar, 2 tane ince saç tokası ve bir tane makasa ihtiyacınız var.

Eski Zincirden Örme Bileklik

eski bilekligi yenile 2İlk önce ince ipleri bileğinizin ölçüsünden biraz daha uzun bir şekilde 10 ila 15 kat kadar sarın. Sonrasında saç tokasına iplerin bir ucunu geçirin ve saç tokasını iplerle birlikte eski zincir bilekliğinizin en üst zincirinin içinden geçirin.

eski bilekligi yenile 3Daha sonra zincirin ucunu bir bant ile düz bir yere yapıştırın ya da zincirin çengelini bir halkaya ya da çiviye sabitleyin.

Sonrasında her bir ipin üst tarafına birer tane saç tokası takın ve ilk ipi zincirin ilk halkasından geçirip ipi diğer tarafa atın.

eski bilekligi yenile 4Sonra diğer ipi saç tokası yardımı ile ikinci halkanın içinden geçirin ve bu ipi ilk ipin alt tarafına atın.

eski bilekligi yenile 5Bu sefer ilk ipi alın ve ikinci ipi geçirdiğiniz ikinci halkadan geçirin. Her ip geçirmenizde ipleri sıkıca çekin ve geniş bir şekilde örülmemelerine yardımcı olun.

eski bilekligi yenile 6Daha sonra yine ikinci ipi alın ve alttaki zincirden geçirin.

eski bilekligi yenile 7Sonrasında tahmin ettiğiniz gibi diğer ipi de aynı zincirden çekerek geçirin ve iplerin sıkı olduğundan emin olun.

Aynı şekilde adımları takip ederek zincirinizin sonuna kadar örmeye devam edin.

eski bilekligi yenile 8Zincirin sonuna geldiğinizde ipi bir defa da kendi içinden geçirerek zinciri sıkıca bağlandığından emin olun. İsterseniz bir değil 2 defa son ilmeğin içinden iplerin ucunu geçirip sağlamca iplerin zincire örülmesini sağlayabilirsiniz.

Örme sonunda iplerin her iki tarafındaki fazlalığını makas ile kesin. Eğer isterseniz iplerin ucuna birer Damal yapıştırıcı damlatabilirsiniz.

eski bilekligi yenile 9Sonrasında bir ya da 2 tane takı ucunu bilekliğin uç kısmına bir halka yardımı ile takın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder