Kelebek (Papyon) Kolye Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kelebek (Papyon) Kolye Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Eğer evde birkaç parça şık kumaş, eski bir zincir bile olur var ise hemen kendinize yeni bir kolye hazırlayın.

Gerekli malzemeler
Kumaş paçaları, zincir, klips, uç halkası, pensler, süs, ince tel.KELEBEK KOLYE YAPİMİ KENDİ KOLYENİ KENDİN YAP

Kelebek Kolye Hazırlamak

Papyon kolye 1Kumaşınızdan 2 parça kumaş kesin bir tanesi papyon yani kelebeği hazırlamak için 1 tanesi de kelebeğin orta kısmını sarmak için.

Papyon kolye 2Uzun olan kumaş parçasının her iki yatay kısmına kenarına yapıştırıcı sürüp biraz içe doğru kumaşı katlayıp yapıştırın.

Papyon kolye 3Küçük olan kumaş parçasını alın ve her iki alt kanadını yukarıda gördüğünüz gibi katlayın ama alt tarafına yapıştırıcı sürmeyi unutmayın.

Papyon kolye 4Daha sonra büyük olan kumaş parçasının bir kanadına yapıştırıcı sürüp diğer kanadı unuca yapıştırın.

Papyon kolye 5Şimdi yapıştırdığınız ve kurumasını beklediğiniz büyük kumaş parçasını alın ve yapışma yeri arka tarafa ortaya gelecek şekilde çevirin ve kumaşı baştan sona küçük küçük kıvırarak papyon şeklini kumaşa verin.

Papyon kolye 6İnce telden kestiğiniz küçük parçayı ya ad hazırda olan ince küçük tel parçasını papyonun kat yerinin ortasına düğümleyin ve dışarı çıkan kısımları makas ile kesin.

Papyon kolye 7Papyonun orta kısmına biraz yapıştırıcı sürün ve küçük hazır ettiğiniz kumaşın yapışma yeri arka tarafa gelecek şekilde ve ortalayarak küçük kumaşı papyona yapıştırın.

Papyon kolye 8Telli olan arka tarafa da biraz yapıştırıcı sürün ve papyon kuşağını yavaş yavaş papyonun ortasına dolayın.

Papyon kolye 9Papyonun ortasına doladığınız kuşağın ucunu kesin ve ucu 1 cm kadar katlayın ve papyonun ortasına yapıştırıcıyı sürüp kuşağı papyona yapıştırın.

Papyon kolye 10Papyonun ucuna istediğiniz bir süslü taşı ekleyin. Papyona süslü taşı eklemek için isterseniz halkanın daha rahat geçmesi için bir raptiye ya da benzeri sert bir alet ile kumaşa delik açabilirsiniz.

Papyon kolye 11Yan taraflara yani papyon kelebeğinizin üst yan taraflarına zincir uçlarını halka ile geçirin. Zincir uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder