3 Farklı Telefon Kılıfı Tasarımı

3 Farklı Telefon Kılıfı Tasarımı

Kendinize aynı gün içerisinde ve neredeyse sadece birkaç lira harcayarak 3 farklı modelde cep telefonu kılıfı hazırlamak ister misiniz?

Gerekli Malzemeler
Bu 3 farklı telefon kılıfı tasarımını hazırlayabilmek için beyaz kâğıt, kalem, telefonunuzun kabı, makas, çift taraflı bant, süs pulları, yapraklar, ütü ve çıktı alabilmeniz için tarayıcı ya da printer’a ihtiyacınız var.

3 Farklı Telefon Kılıfı Yapımı

telefon kilifi yapimi 1Model 1: Telefon kabını çıkartın ve beyaz kâğıdın üzerine koyup kalemle etrafını çizin. Kamera açıklığı varsa onu da çizmeyi unutmayın. Sonra çizdiğiniz bu kalıbı makas ile kâğıttan kesin.

telefon kilifi yapimi 2Sonra isterseniz çift taraflı bant ile isterseniz de evde olan şeffaf bir tutkal ile çizip kestiğiniz telefon kabı kalıbının arka tarafını kaplayın ya da sürün.

Eğer çift taraflı bant ile kapladıysanız kâğıdın dışına taşan bant fazlalıklarını kesin. Tutkal sürecekseniz sadece üst tarafının bir kısmına tutkalı sürün.

telefon kilifi yapimi 3Çift taraflı bant ile kapladıysanız alttaki bandı çıkartın ve süs pullarını kalıbın üzerine yapıştırmaya başlayın. Tutkal sürdüyseniz yine süs pullarını tutkal sürdüğünüz yere yapıştırın. Gerekli oldukça bantları çıkartıp tutkal ekleyin. Kalan pul fazlalıklarını kesin.

telefon kilifi yapimi 4Artık balık pullu kalıbı telefonunuza yerleştirebilirsiniz. Bu modelde pullar ne kadar parlak ve bağıran renkler olursa model kendini o denli belli edecektir.

telefon kilifi yapimi 5Model 2: İki beyaz kâğıdın arasına yaprağı koyun ve ılık olarak ütüleyin.

telefon kilifi yapimi 6 Sonra yaprağı telefon kabını uygun bir şekilde kesin ve kabın içerisine yerleştirip dışta kalan yaprak parçalarını kırarak temizleyin.

Bu modelde yaprak bir parça kuru ve sararmış olur ise model çok daha güzel ve doğal bir şekilde görünecektir.

telefon kilifi yapimi 7Model 3: Kendi resminizi çekin ve çıktısını alın. Sonra yine ilk modeldeki ama bu sefer kendi kulak hizanızdan kalıbı ölçerek kesin.

telefon kilifi yapimi 8Burada dikkat etmeniz gereken tek şey dışarıdan bakıldığında telefonunuzun kabı yokmuş gibi duracak şekilde kendi fotoğrafınızı kesmenizdir. Telefonu kulak hizanızda nerede tutuğunuza da dikkat etmeyi ihmal etmeyin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Barış Aytemiz dedi ki:

    Çok mantıklıymış tek kılıf ile her gün başka kılıf takmış gibi. 🙂 Teşekkürler yazı için.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder