Kristal Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Kristal Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Başka bir kolay ve şık takı tasarım çalışmamızda daha sizlerle birlikteyiz. Bu şık ve kolay bir şekilde hazırlanan takı çalışmamızda önemli olan kristal bilekliği zincirlere sararken dikkat etmektir. Onun dışında oldukça hızlı bir şekilde ortaya çıkan bir çalışmadır.

kristal bileklik 1Gerekli Malzemeler
1 Kristal bilekliğinizi hazırlamak için kristal taşlara sahip olan düz bir bileklik, yuvarlak halkalar, 2 tane kalın zincir, uç klipsi, ince renkli ipler, penseye ihtiyacınız var.

Kristal Bileklik

kristal bileklik 2Eğer hazır aldığınız kristal bileklik büyük ise bileklik boyunu zincirlerden bir halka küçük olacak şekilde küçültün.

kristal bileklik 3Sonrasında 2 kalın zincirin her iki tarafına da birer tane büyük halka takın.

kristal bileklik 4Daha sonra birkaç tane farklı renkte olan ince ipi bir araya getirin ya da hazır karışık renkte satın aldığınız ince ipleri halkaya takılı olan zincirlerden bir tanesinin ilk zinciri içerisinden geçirip sıkı bir düğüm atın.

kristal bileklik 5İpi bir bu defa da karşı taraftaki ilk zincirin içinden geçirin ve zincirin arkasından çevirip ilk ipi bağladığınız birinci zincirin içerisinden ve zincirin arka tarafından ilk zincire yeniden geçirin.

kristal bileklik 6Kristal bilekliği alın ve bu sefer bilekliğin ilk kristal parçasını bağlama yaptığınız ilk zincir halkalarında tutun.

kristal bileklik 7Aynı anda hem zincirleri hem de kristal bilekliği bırakmadan ipi birinci zincirin yani zincirdeki birinci halkanın içinden geçirin. Bu sırada ipin kristal bilekliğin ilk kristalinin altında olmasından emin olun.

kristal bileklik 8Aynı şekilde ipin bilekliğin ikinci kristalinin altında olduğundan emin olarak ipi bu sefer ikinci halkadan yani zincirin ikinci halkasından geçirin.

Aynı şekilde tüm zincir halkalarına kristal bilekliği ip ile sabitleyin.

kristal bileklik 9Tüm zincire ipi sardıktan sonra son kısımda iplere düğüm atın ve fazla kalan ipi makas ile kesin. Uç kısmın daha sağlam olmasını istiyorsanız iplerin uç kısımlarına yapıştırıcıdan birkaç damla damlatabilirsiniz. Tabi yapıştırıcı damlatacaksanız iz bırakmayan kaliteli bir yapıştırıcı olmasına dikkat edin.

İşlem sonunca ilk başta her iki uca taktığınız büyük halkaların içerisine birer halka takın ve zincirdeki halkalardan bir tanesi de klips takın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder