Evde Batgirl Kostümü Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Evde Batgirl Kostümü Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Bu yeni çalışmamızda bilhassa çocuklarınızı çok sevindireceksiniz. Okul çağındaki çocuklar genelde ya okul tiyatro grubunda ya da arkadaşları arasında partilerde süper kahramanların kostümü giyerler.

Her iki durumda da bu kostümler genelde çok pahalıdır ucuz olanları ise aynı günü bile çıkartmanda yırtılıverirler. Terziye diktirmeye kalksanız astarı yüzünden pahalı gelir.

Artık bu sorunlarla karşılaşmak zorunda kalmayacaksınız çünkü ipuçlarım.com sitenizde zaman zaman birçok süper kahramanın kostümlerinin evde ne kadar kolay dikilebileceğini öğreneceksiniz.

Gerekli Malzemeler
Dikmek istediğiniz kostüme uygun bir bel kemeri, kumaş yapıştırıcı, sarı farklı bir kumaş, toplu iğneler, suni deri kumaş, makas ve çizim için sabun ya da kalem ve dikiş makinesi.

Evde Batgirl Kostümü DikimiYarasa kiz kostumu 1

Kumaşı çocuğunuzun boyuna göre ölçün ve tersten iki kat yaptıktan sonra çalışma asmanıza serin ve kapalı olan yan kısmını kesin. Kumaş kaygan ise toplu iğneler ile ortalardan sabitleyebilirsiniz. Fakat suni deri olduğu için toplu iğne kullanmamaya çalışın.

Yarasa kiz kostumu 2

Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi yaka ve kol kısımlarını keskin çizgiler ile belirleyin.

Yarasa kiz kostumu 3Yanlardan 1 ila 1,5 cm dikiş payı bırakarak elbisenin kalıbını kesin.

Yarasa kiz kostumu 4Şimdi de dikiş payı için ayırdığınız yerlerden değil kalıp çizgileri üzerinden kolları ve yan kısımları dikiş makinesinde dikin.

Yarasa kiz kostumu 5Yaka kısmını da dikiş payı için ayırdığınız kısmı içe katlayıp makinede dikin.

Yarasa kiz kostumu 6Kostümün etek kısmı yukarıda gördüğünüz gibi ters U harfleri şeklinde etek enince çizin ve sonrasında dikkatli bir şekilde bu U harfi çizgilerinin iç kısımlardaki kumaşlarını kesin.

Yarasa kiz kostumu 7Aynı kumaştan başka bir parça alın ve çocuğunuzun bilek ölçüsüne göre kalıbını alın ve bu parçaları kumaştan kesin.

Yarasa kiz kostumu 8İki kol için ölçüsünü alıp hazırladığınız kollukları toplu iğneler ile sabitleyin ve dikiş makinesinde uç kısımlardan dikin.

Yarasa kiz kostumu 9Kollukların dikimi bittiğinde bu şekilde görülmeleri gerekiyor.

Yarasa kiz kostumu 10Daha sonra yarasa işaretini yani kollarını açmış bir yarasayı beyaz bir kartona çizin ve etrafından kesip yarasa motifini çıkartın. Eğer çizemiyorsanız herhangi bir batgirl işaretini google’dan araştırıp yazıcı ile kopyasını çıkartabilirsiniz.

Yarasa kiz kostumu 11Kalıbını çıkardığınız ya da kendi çizdiğiniz yarasa motifini sarı kumaşın üzerine koyun ve bu defa bu kumaş üzerinden yarasa motifi kalıbını çıkartıp makas ile kesin.

Yarasa kiz kostumu 12Yarasa motifini kostümün üzerinde kumaş yapıştırıcısı ile orta göğüs hizasına yapıştırın.

Yarasa kiz kostumu 13Yine suni deri kumaş üzerine çocuğunuzun yüzüne uygun büyüklükte bir göz maskesi kalıbı çıkarın. Maske kafanın arka tarafından bağlanacak şekilde yan taraflardan uzun çizilmeli.

Yarasa kiz kostumu 14Pelerin için istenilen uzunluğu belirleyin ve 4 tarafından yan taraflarını içe çok hafif alarak dikin. Pelerini isterseniz kol askılarına da monte edebilirsiniz.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder