İPUÇLARIM

Sirke lekesi nasıl çıkar?

Sirke lekesi nasıl çıkar?

Sirke, birçok yemekte, işkembe çorbasında, salamura ve salata çeşitlerine tat vermesi için dökülen ekşi meyve suyudur. Özellikle elma ve üzüm suyundan yapılan sirkeler bizler tarafından daha çok tercih edilmektedir.
Sirke yemeklerin dışında bir çok lekenin çıkarılmasına yardımcı olan bir maddedir. Sirke: Gümüşlerinizi parlatır, Küf lekesini yok eder, Duman kokusunu giderir, Kokan tuvaletinizi tazeler, Mum lekesini yok eder, Porselen, kristal ve cam eşyalarınızı temizler, Fincanlardan çay, kahve lekelerini çıkarır gibi birçok işlemi yerini getirebilir. Bunların dışında sirkede elbiselere leke yapabilir. Sirke lekesi olan bir kumaş nasıl temizlenir? Buyurun cevabi:

Sirke Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Leke olan kumaşı temizlemek için: Yarım litre sıcak suyun içerisine bir çay kaşığı kadar amonyak ekleyip karıştırın. Leke olan kısmı bu karışımın içerisinde bir kaç dakika bekletin. Daha sonrasında normal şekilde lekeli elbiseyi yıkayıp kurutabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Şevval dedi ki:

  Birde halının üzerine sulu boya döküldü. ne olur yardım

 2. Şevval dedi ki:

  Halının üzerine sirke döküldü sarı sirke nasıl çıkarabilirim

 3. suna dedi ki:

  Beyaz badimin uzerine tursu suyu dokuldu camasir suyuna bastirdim yikadim cikmadi baska yolu varmi yardimci olabilirmisiniz lutfen

 4. suna dedi ki:

  Beyaz badimin uzerine tursu suyu dokuldu camasir suyuna bastirdim yikadim gitmedi cikarmanin baska yolu yokmu yardimci olabilirmisiniz lutfen

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.