İPUÇLARIM

Et Benleri Nasıl Yok Edilir?

 • 27 Ağustos 2014
 • 3.960 kez görüntülendi.
Et Benleri Nasıl Yok Edilir?

Et beni, vücudun belirli bölgelerinde doğuştan çıkmış ya da daha sonradan da çıkabilecek bir ben türüdür. Kişinin sağlığını kötü yönde etkilemese de görüntü olarak ya da her ele geldiğinde kişiyi rahatsız ettiğinden, kişilerde psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Herkeste olmasa da pek çok kişide bulunur. Kiminde gözle görünür yerde kiminde ise gözle görülmeyen yerler de çıkmaktadır. Görülen yerlerde çıkan et benlerinin tedavileri de mümkün olmaktadır.

Et benleri kişilerin vücutlarında genellikle görülen bölgelerde, kahverengi ya da siyah renklerde, pirinç tanesi büyüklüğünde ben türüdür. Sonradan çıkması da mümkündür ancak genelde doğuştan beri insanların vücutların bulunmaktadır. Doğuştan gelen et benleri, yaş ilerledikçe büyüme göstermektedir. Sonradan çıkan et benleri ise genellikle vücudun çok terleyen bölgelerinde ya da sürtünmenin oluştuğu bölgelerde meydana gelmektedir.

Sağlık açısından zararı bulunmasa da et benleri görünüm açısından pek hoş bir görüntüye sahip olmamaktadır. Bu yüzden kişiler et benlerini aldırmak istemektedir. Et benlerinde kurtulmak için herhangi bir ilaç tedavisi bulunmamaktadır. Vücutta ki oluşumundan dolayı ilaçlar etki etmemektedir. Kişi gerçekten rahatsız oluyor ise de cerrahi bir müdahale sonucunda et beninden kolay bir şekilde kurtulabilmektedir. Sağlık açısından sıkıntı olmadığından dolayı et beninin en önemli olayı hijyendir. Cerrahi müdahale sonucunda vücutta oluşabilecek herhangi bir durumda doktora mutlaka başvurulması gerekmektedir.

Kaç çeşit et beni vardır?

Et benlerini büyüklüğüne, kabarıklık durumuna, renklerine, davranış şekillerine göre 4 kategoride sınıflandırabiliriz. Ben Çeşitleri olarak daha çok Nevüs – Polip – Papül – Makul – Hemanjiom – aktinik Keratoz – Spider Anjioma gibi birçok tür ve tıp dilinde sınıflandırılmış bilimsel çeşitleri mevcuttur.

Et beni tedavisi:

Et beni tedavi yöntemlerin arasındaki en başarılı olanı elektrokoter sistemi ile yakma metodudur. Bu işlem ilk ağrı duyulmasını gidermek için krem veya ince uçlu iğne ile anesteziyle başlar. Et beni sayısına göre 30 dakika boyunca krem ile bölge uyuşturulur. Et beni olan bölgeye 10-15 dakika kadar tedavi uygulanır. İşlem sırasında bölgesel anestezi olduğu için ağrı hissi olmayacaktır. Sorunlu bölge birkaç gün içinde kabuk bağlayıp iyileşme sürecine girecektir. Ortalama 3-5 gün içerisinde et benlerinden eser bırakmayan bir tedavidir.

Et beni aldırma fiyatı:

Fiyat konusunda doktorunuza danışmanız gerekiyor. Et beni aldırma ücretini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlar;’’ ben sayısına, büküklüğüne, rengine, ciltteki durumuna(kabarık mı ?), tedaviyi uygulamak doktor ve kliniği kalitesi’’ et beni aldırma ücretini etkileyen faktörlerdir.

Et beni kanser yapar mı?

Benler çeşitli renk ve boyutlardadır. Siyah ve belli bir kısmı kırmızı renkte olan benleri koparma cilt kanserine neden olabilir. Mutlaka cildiyeci doktoruna danışılmalı ve ameliyatla alınması gerekir.

Et beni için okunacak dua:

Yüzde ve elde bulunan temalar (siğil, et beni vs.) için kenarları kalemle işaretlenerek 3-5 ve 7-40 defa bu ayet okunursa Allah şifa verir.
Temra Duası: اَمْ اَبْرَمُوا اَمْرًا فَإنَّا مُبْرٍمُونَ

Okunuşu: “Em ebremû emren fe innâ mumbrimûn.”

Et benlerin oluşumunu engelleyen bitkiler:

KANTARON: Kantaron çiçeği, çakal eriği çiçeği ile eşit miktarda karıştırılır, 1 bardak kaynar suya, 1 kaşık konulur, 10 dk. bekletilir, sabah-akşam 1 bardak aç karna içilir.
BAYIR TURPU: Taze bayırturpu sıkılır, yarım bardak turp suyuna 1 bardak sirke konur, 3 saat güneşte bekletilir, günde 3 defa benlerin üzerine hafif masaj yapılır.
Bitkisel öneriler kaynak:sifamarket.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 21 YORUM
 1. Hande dedi ki:

  Mestan bey veya ferdi bey ürün e nasıl ulaşabilirim

 2. nuri dedi ki:

  Et beni yüzümde vardı benimde. Valla tıraş olurken ki sıkıntıyı bana sorun. jileti bir üstten bir alttan bir sağdan bir soldan kullanıp durmak zulüm. Askerde ömrüm çürüdüydü. Elma sirkesi de denedim. Sarımsakta denedim. Çay ağacı da denedim. ama etki etmiyor valla. yani bende etmedi. Yüz olunca yaktıramıyorsunuz da kocaman iz kalacak. En son uyduruk bi isimde krem kulalndım. nette neydi adı bensil mi benim mi bişey. yeşil bir kutusu var. kreç gibi bişey ama 3 4 günde etki etti valla. onca yıl boşa et beni durmuş yüzümde. bulabilirseniz bi bakın derim bu sıkıntısı olan varsa.

 3. SABRİ IŞIKALP dedi ki:

  yorumda yağdan bahsediliyor ne yağı hocam ismi nedir bendede boynumda var lütfen isminizi bana yazarsanız çok sevinirim

 4. Murat dedi ki:

  İnşallah hepinizinki geçer

 5. Fatma dedi ki:

  Şu dua okuma kısmı işe yarıyormu gerçekten…

  1. Yonetici dedi ki:

   Denemekten bir zarar gelmez Fatma hanım.

 6. Filiz dedi ki:

  Ne yağı bu ?bilgi verirmisiniz selim bey

 7. Ahmet dedi ki:

  Aaa onu biz kızımada kullandık et çıkıntısı vardı gerçektende müthiş bir şey çok kısa sürede döktü teşekkürler selim bey

  1. Saliha dedi ki:

   Neyı kullandınız yardımcı olurmusunuz

 8. Çiğdem dedi ki:

  Selim bey çok teşekkür ederim

 9. Çiğdem dedi ki:

  Selim beyin bahsettiği bitki yağını ben boynun ve koltuk altındaki et benlerine 15 gün boyunca kullandım kömür gibi yapıp döküldü süper bir şey ya

  1. Saliha dedi ki:

   Yagın adı ne

   1. Murat dedi ki:

    Soru soruyoz cevapur vermiyolar ????

 10. Selim dedi ki:

  Beyaz olan et benleri 3 çeşit bitki yağı karışımı ile ortalama 10 gün içerisinde kurtulmak mümkün agti ve sızısiz hemde yağı günde 5 defa sürüyorsunuz ortalama 10 gün içerisinde kizariyor daha sonra kararıp kendi kendine düşüyor.

 11. Burcu dedi ki:

  Yardımcı olurmusunuz.numaranız varmı

 12. Mestan dedi ki:

  Sizlere 100 de 100 sonuç ve garanti veriyoruz yerimiz yurdumuzla kendi buluşumuzun arkasındayız tamamen bitkisel bir tedavi en geç 3 gün içerisinde her türlü siğil ve benlerinizden kurtulun arayın bilgi verelim . Bu işin sonunda ALLAH razı olsun diyeceksiniz ve sonuca şaşıracaksınız.

  1. eren dedi ki:

   Niye yazmadin numarani nerden bulacagiz seni

   1. selim dedi ki:

    numara : silindi mail adresi silindi buradan ulaşabilirsiniz…..

    Selim bey açık reklam yasaktır. Reklam vermek istiyorsanız bize ulaşınız lütfen.

  2. Fatmana dedi ki:

   Bikini bolgemde vajinan bitiminde 4 5 tane var naapmalyim korktum çok

   1. Murat dedi ki:

    Niye korktun ?

  3. Van dedi ki:

   Benimde yüzümde benlerim var. Numaranızı alabilirmiyim hangi yag kullanalım

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.