İPUÇLARIM

Ellerim ceviz lekesi oldu nasıl çıkarılır?

Ellerim ceviz lekesi oldu nasıl çıkarılır?

Ceviz çok faydalı bir yiyecektir. Dış kabuğu yeşil renkte olup ellerde çok çabuk leke bırakırlar. Ceviz toplayacağımız zaman plastik bir eldiven kullanırsak elimize ceviz lekesi bulaşmasını önleyebiliriz.
Cevizin dış yeşil kısımlarında elimize buluşan lekelerin kurumasına izin vermeden temizleyin. Cevizin suyu elde kuruyunca kararıp kötü görüntü oluşturur. O yüzden kurutmadan temizlemek çok önemlidir.

Ceviz Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Elimize bulasan ceviz lekesini silmek için hemen bir avuç toprak, kil, yada çamur ile elinizi ovuşturun. Sert şekilde ovulduktan sonra pamuklu bir beze sirkeye bandırıp elinizi silin. Bu şekilde ellerimize bulaşan ceviz lekelerinden kurtarmış olduk.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. ömür dedi ki:

  Taze ceviz soydum ellerim simsiyah oldu. Sirke yöntemini denedim olmadı. Nasıl temizleyebilirim? Yardımcı olurmusunuz?

 2. SANİYE dedi ki:

  İLK DEFA BAŞIMA CEVİZLE ALAKALI,BÖYLE BİRŞEY GELDİ,BU HAFTA,ELİME ELDİVEN TAKMADAN KABUKLARINI ÇIKARMAYA ÇALIŞTIM.,İKİ SAAT UĞRAŞTIM,ÇOK ZAHMETLİ BİR UĞRAŞIYDI BU,VE TABİKİ ELLERİME GELİNCE,ÇOK KÖTÜ BİR ŞEKİLDE SİMSİYAH OLDUU,VE BEN NE YAPACAMI ŞAŞIRDIM.İNTERNETDEN ARAŞTIRMALAR YAPTIM,SİRKEYLE ELLER OVYLURSA LEKELER YOK OLUR DİYE TAFSİYE EDİLMİŞ FAKAT BEN HİÇ FAYDASINI GÖREMEDİM.TİNERİ DAHİ DENEDİM,SON ÇARE ASİTONLA,BİRAZ FAYDALI OLDU..ASIL ÇAREYİ İNANMIYCAKSINIZ AMA .EL VE MATİKDE KESİN ÇÖZÜMÜ MUCİZE OLARAK BULMUŞ OLDUM,HERKEZE TAVSİYE EDERİM..FAKAT ÇAMAŞIR SUYU,MATİK OLMASI LAZIM KALİTESİZ ÇAMAŞIR SULARINI SAKIN DENEMEYİN ELLERİNİZ TAHRİŞ OLUR,BİRDE ÇAMAŞIR SUYUNU DİREK OLARAK DEĞİLDE SOHUK SUYLA KARIŞIM YAPARAK AYNI ZAMANDA ELLERİNİZİDE OVMAYI İHMAL ETMEYİNN..

  1. Ferdi Yücel dedi ki:

   Bizlerle bilginizi paylastiginiz icin tesekkür ederim

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.