İPUÇLARIM

Mayo Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Mayo Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Mayo ve bikiniler oldukça pahalı ürünlerdir ve kullanılmadıkları zaman özellikle kış aylarında mayo ve bikinileri doğru saklamak gerekir.

Mayo ve bikinilerin üzerindeki etiketlere dikkat etmek ve bu ürünleri o kumaşa has yıkama ve durulama işlemlerini uygulamak mayo ve bikinilerin ömrünü uzatmak için çok önemlidir.

Mayoları Lekelerden Koruyun

Yaz döneminde özellikle kozmetik eşyalar ile güneş yağları bikini ve mayolar üzerinde leke yapar. Kullanımdan sonra lekeleri kaliteli sıvı bir deterjan yardımı ile ovmak ve tazyikli soğuk suyun altında durulayıp gölge de kurutmakla bu lekeler her an giderilebilir.

Mayo ya da bikininiz havuzlara özgü klorlu sudan etkilenmiş ise ve aşınmış ise mayo ya da bikiniyi kaldırmadan önce su yumuşatıcı ilave edilmiş olan soğuk suyun içerisinde en az 10 dakika boyunca bekletin. Daha sonra kaliteli sıvı bir deterjan ile soğuk suda durulayıp serin ev gölge bir yerde kurutun.

Deniz suyunda kullanılan mayo ve bikiniler üzerindeki tuz lekelerinin giderilebilmesi için bir süre boyunca mayo ya da bikiniyi soğuk ve temiz suyun içerisinde bekletin. Daha sonra yukarıda belirttiğimiz gibi yıkama ve durulama işlemlerini uygulayın. Son olarak da düzgün bir şekilde katlayın ve temiz bir kâğıt mendilin içine ya da plastik bir poşete sarıp saklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.