Converse Kalem Kutusu Nasıl Hazırlanır? Dikiş Yok!

Converse Kalem Kutusu Nasıl Hazırlanır? Dikiş Yok!

Sadece birkaç parça plastik şişe ve eski bir kot pantolon ya da etek parçasından kendinize ya da çocuklarınıza yeni ve moda olan bir kalem kutusunu hazırlamak ister misiniz?
O zaman gelin bu şirin ve popüler kalemliğin nasıl hazırlandığını hep birlikte görelim.

Gerekli Malzemeler
Converse kalemliği hazırlamak için eski bir kot kumaş parçası, cetvel, kalem, evde boşta duran pet şişleler, bant, tutkal, metre, karton, kalın ipler ve makasa ihtiyacınız var.

Converse Kalem Kutusu

converse kalem kutusu 1Bir litrelik plastik şişeyi makas yardımı ile çap 6 cm ve yükseklik 8,5 cm olacak şekilde kesin.

converse kalem kutusu 2Daha sonra 1 litrelik kola şişesini yukarıda gördüğünüz gibi üst kapak kısmını sonra ortadan itibaren alt kısmını kesin ve üst parçayı da enlemesine ortadan kesin.

Ağız kısmı 9 cm, orta kısmı 11,5 cm ve alt kısmı 12 cm olarak kesmeye özen gösterin.

converse kalem kutusu 3Sonra ilk kestiğiniz plastik şişeyi 12 cm olan kısmın iç tarafına biraz içeriye gelecek şekilde koyun ve bu yarı yuvarlak bölgeyi kalem yardımı ile işaretleyin. İşaretledikten sonra bu kısmı makas ile kesin.

converse kalem kutusu 4Yarı yuvarlak kısmı kestikten sonra kola şişesini diğer tarafa çevirin yani bombeli olan kısım üst tarafta olacak şekilde küçük su şişesini de kestiğiniz kısma yerleştirin ve bu 2 parça plastik şişeyi bant yardımı ile sağlam bir şekilde bantlayın. Bandı arada sırada yani birkaç defa şişenin altından da geçirip bantlamanız kalemliği çok daha sağlam bir hale getirecektir.

converse kalem kutusu 5Karton kutunun üzerine kesip birbirine yapıştırdığınız şişeyi koyun ve alt taban kısmını kalem yardımı ile karton kutunun üzerine çizin. Sonrasında bu çizdiğiniz taban kısmını makas ile keserek karton levhadan ayırın. Aynı kalıptan bir tane daha çizip kesin.

converse kalem kutusu 6Karton taban ile plastik kalem kutusu kalıbını bant yardımı ile birleştirin.

converse kalem kutusu 7Sonra metre tüm kalem kutusu kalıbının çevre, yan, üst ve alt gibi ölçülerini dikkatli bir şekilde alın.

converse kalem kutusu 8Ölçüleri tam olarak aldıktan sonra kot kumaşın üzerine bu ölçüleri çizerek ve elbette kapatma payı bırakarak kot kumaş üzerinde ölçümleri çizin ve sonrasında kumaşı gerektiği ölçülerde kesin.

converse kalem kutusu 9Converse ayakkabı modelinin üzerine gelecek olan bağcık kısımları için 7 tane birbirine eşit aralıklarda delikler açın.

converse kalem kutusu 10Daha sonra ister tutkal yardımı ile isterseniz dışarıda satılan beyaz kalın yapıştırma bantları ile dikkatli bir şekilde kumaşı plastik kalemlik kalıbına yapıştırın.

Kot kumaşın tersini bu sefer ayakkabıda converse havasını sağlamak için alt yan şeritlerini ve üst ayak parmağı kısmını da keserek kalemliğe yapıştırın.

converse kalem kutusu 11Daha önce kesmiş olduğunuz karton kalıbı bir kat daha sağlam olması için kalemliğin altına yapıştırın.

converse kalem kutusu 12Kalın ve şık ipleri 85 cm uzunluğunda kesin ve bağcık ilmeklerinden çaprazlamasına geçirin ev şık bir kelebek düğüm atın.

converse kalem kutusu 13Ve son dokunuş olarak da yazıcıdan çıkarttığınız mini converse logolarını ayakkabıya yapıştırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder