İplerden Kendi Sanatını Yarat, Resimli Anlatım

İplerden Kendi Sanatını Yarat, Resimli Anlatım

Bir parça levha ve birazda ip ile neler hazırlanamaz ki? Evet, sizde eğer isterseniz istediğiniz şekli ya da motifi hatta isminizin baş harfini kullanarak birbirinden ilginç sanat parçaları hazırlayabilirsiniz.

Hazırladığınız bu güzel ve şık tablolar ile isterseniz evinizde dekorasyon amaçlı kullanabilir, isterseniz de sevdiklerinize farklı bir hediye sunabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
Bu güzel çalışma için ilk önce ipe ihtiyacınız var, kullanacağınız ip isterseniz tığ işleme ipi ya da farklı dekoratif iplerden olabilir. Bunun dışında makas, kâğıt, kalem, bant, cetvel, çekiç, mdf levha, boya, fırça ve bir kutu dolusu çivi. Çiviyi seçerken çivinin bağ tarafının geniş olmasına yani ipleri dolayabileceğiniz genişlikte olmasına dikkat edin.

İplerden Kendi Sanatını Yarat

ip 1Başlangıç olarak yaratmak istediğiniz motifi hazırlamanız gerekiyor. İsterseniz herkesçe bilinen bir sembolü veya kendi isminizin baş harfini ya da size özel anlamı olan bir sembolü hazırlayabilirsiniz.

ip 2Hazırlayacağınız sembole karar verdikten sonra isterseniz bilgisayardan çıktısını alabilir ya da hem bilgisayarı kullanabilir hem de eliniz ile bir kısmını çizebilir ya da baştan sona kadar kalem ile kendiniz sembolü çizip uygun büyüklükteki kâğıda çizebilirsiniz. Eğer sembolünüz büyük ise birkaç tane kâğıdı birleştirip yani yapıştırıp sembolü hazırlayabilirsiniz.

ip 3Daha sonra mdf levhayı sembolünüzün boyuna uygun olan boyutlarda kestirin ya da hazır olan levhalardan kullanın. Eğer levhanın rengini değiştirmek isterseniz akrilik boya ile levhayı istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

ip 4Sonra sembolünüzü hazırladığınız kâğıdı levhanın boyası tamamen kuruduktan sonra levhaya çift taraflı bandı kullanarak yapıştırın.

ip 5Sırada çivileri uygun bir şekilde levhaya çekiç yardımı ile çakmak var. Sembolünüzün etrafından tüm çivileri eşit aralıklar ve sayılar ile levhaya tek tek çakın. Çivileme işleminde tüm çivilerin yeterince çakıldığından ve tüm çivilerin aynı boyutta olduğundan emin olun.
Tüm çivileri levhaya çaktıktan sonra kâğıdı dikkatli bir şekilde levhadan çıkartın.

ip 6Sonrasında levhalara çaktığınız çivilerden ipi yavaş yavaş çivi başlarına dolayarak şeklin etrafını birkaç kere dolanın. Ama çok fazla dolamamaya gayret gösterin.

ip 7Tüm sarma işlemi tamamlandıktan sonra motifin dış tarafına aynı ay da farklı iplik ile belirgin hale gelmesi için dolayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder