Hamburger Görünümlü Ayna Nasıl Hazırlanır?

Hamburger Görünümlü Ayna Nasıl Hazırlanır?

Hamburger görünümlü ayna için 2 tane büyük kullanılmamış banyo süngeri, kahve fincanı ya da yuvarlak bir malzeme, makas, geniş bir kartın kutu parçası, kalem, sprey kapağı ya da küçük yuvarlak şekli ortaya çıkartabilecek bir malzeme, sıcak uhu ya da kuvvetli bir uhu, kumaş parçası ya da eski bir tişört, saç lastiği, iğne, iplik, 2,5×40 cm koyu yeşil kurdele, kahverengi, beyaz, turuncu ve sarı renklerde guaj ya da sulu boya, fırça, küçük el aynası, koyu kahverengi ojeye ihtiyacınız var.

Hamburger Görünümlü Ayna

hamburger ayna 1Eğer büyük banyo süngerleri çift renk ise ince olan katı elleriniz ile çekerek ayırın.

hamburger ayna 2Daha sonra 2 süngerin üzerine büyük bir kahve fincanını koyup taban kısmını çizerek süngere çizin.

hamburger ayna 3Sonra iki süngeri de makas yardımı ile çizilen kısımlarından kesin. Süngerler yuvarlak bir şekilde kesildikten sonra mutlaka yan tarafında kalan fazlalıkları makas ile kesin ve yuvarlak şekli daha da ortaya çıkartın.

hamburger ayna 4Sonra geniş bir karton parçasının üzerine 6,5 cm genişliğinde 2 tane daire çizin.

hamburger ayna 5Daha sonra bu iki parçayı da makas ile kesin.

hamburger ayna 6Sonra sıcak uhu ya da kuvvetli bir uhu ile bu iki karton parçasını süngeri ortalayarak yapıştırın.

hamburger ayna 7Küçük kumaş parçalarını ya da eski tişörtü mümkünse açık sarı renkte 20×20 cm olarak toplamda 4 parça kesin.

hamburger ayna 8Kumaş parçasının ortasına karton kısmı yukarı gelecek şekilde süngeri koyun ve 4 kenarı da ortada birleştirip saç lastiği ile sağlam bir şekilde bağlayın.

hamburger ayna 9Bağladığınız süngeri kumaşa sağlamlamak için üst kenarlarını birbirine dikin.

hamburger ayna 10Kumaşı sağlamladığınızdan emin olduktan sonra üst kısmı yukarıda gördüğünüz gibi kesin.

Daha sonra ikinci kumaş parçasını yeniden bir önce yaptığınız gibi kaplı süngere geçirin, saç lastiği ile bağlayın ve yeniden iğne ve iplik ile bu sefer 2 kumaşı birbirine dikin ve yeniden üst kısmı makas ile kesin. (İkinci karton yapışık olan süngeri de aynı şekilde hazırlayın.)

hamburger ayna 11Sonrasında 2 tane 2,5×40 cm koyu yeşil kurdeleleri iğne ve iplik ile büzerek dikip yukarıdaki şekli ortaya çıkartın.

hamburger ayna 12Hazırladığınız kurdeleleri ister dikerek isterseniz de yapıştırarak hazırladığınız hamburger kalıplarının arka tarafına ve dışarıya doğru dikin ya da yapıştırın.

hamburger ayna 13Sonra hamburger kalıplarını ilk önce açık kahverengine guaj ya da sulu boya ile boyayın.

hamburger ayna 14Daha sonra bir parça sünger ile sadece burger kalıplarının yan taraflarını turuncu renkte boya ile tampon yaparak boyayın. (Küçük bir sünger parçasını alın ve guaj ya da sulu boyaya sürüp hamburger kalıplarının sadece yan kısımlarına pres yaparak boyama yapın.)

hamburger ayna 15Beyaz boya ve ince uçlu fırça ile hamburgerin üstünde şekildeki gibi küçük çizikler oluşturun.

hamburger ayna 16Küçük el aynasının üst ve alt dış yan taraflarını koyu kahverengi oje ile birkaç kat boyayın.

hamburger ayna 17Hem aynanın hem de hamburgerin boyaları tamamen kuruduktan sonra hamburger kalıbının iç kısmına sıcak uhu ya da çok kuvvetli bir uhu sürüp küçük el aynasını orta kısma yapıştırın.

hamburger ayna 18 hamburger ayna 19Sonra diğer hamburger parçasını da aynı şekilde diğer tarafa yapıştırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder