İPUÇLARIM

Duvarda Ve Duvar Kağıtlarında Oluşan Lekeler Nasıl Temizlenir?

  • 27 Eylül 2014
  • 1.036 kez görüntülendi.
Duvarda Ve Duvar Kağıtlarında Oluşan Lekeler Nasıl Temizlenir?

Evlerimizde duvarlar ve duvar kağıtları sıklıkla çarpma, sürtünme ya da çocukların el izleri nedeniyle kirlenir ve temizlemek de biz ev hanımlarına düşer. Bugün sizlere çok yorulmadan duvar ve duvar kağıdı temizliği yapmanın ipuçlarından bahsetmek istiyoruz.

Eğer duvarınızdaki lekeler hafifse size önerimiz ılık suya biraz Arap sabunu ya da bulaşık deterjanı katıp yumuşak bir bez ya da renksiz bir süngerle çok bastırmadan silip durulamanızdır.

Ancak bu şekilde deneyip de sonuç alamadıysanız sizlere daha etkili bir formül veriyoruz;
Bir kovaya 4 litre ılık su, 1su bardağı sirke, bir su bardağı borax ve 1 su bardağı köpüklü amonyağı koyup karıştırın (eczanelerden temin edebilirsiniz) . Yine yumuşak bir bez ya da renksiz bir sünger yardımıyla silip kurulayın. Duvarlarınızın tertemiz olduğunu göreceksiniz.

Duvar kağıtları için de sizlere öneriler hazırladık. Duvarkağıtları artık silinebilir ve uzun yıllar kullanılabilir özellikte imal ediliyor. Yine de temizleme esnasında aşındırıcı malzeme kullanmaktan kaçınmak çok önemlidir. Size tavsiyemiz yine Arap sabunu ya da bulaşık deterjanı olacaktır. Kullanılacak bezler yumuşak, süngerler renksiz olmalıdır.

Duvar kağıdınızda parmak izleri varsa bunları bir dilim ekmek ile ovalayarak çıkartabilirsiniz. Ekmekteki gluten lekeyi alıp götürecektir.

Yağ lekesi olan duvar kağıtlarında ise en iyi yöntem bir süngere dökerek kağıdı hafifçe ovalayacağınız talk pudrasıdır. Sonrasında 10 dakika bekleyiniz ve temiz bir bez ya da fırça ile kalan pudrayı temizleyiniz. Sonuca inanamayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Inci koyuncular dedi ki:

    Ekmekle duvar mı silinir Allah aşkına nimet o nimet ayıp ya…

  2. plastik sürahi dedi ki:

    Çok güzel makale işime yaradı gerçekten

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.