Kadın Çantası Nasıl Temizlenir?

Kadın Çantası Nasıl Temizlenir?

Kadın çantası çok bakım ve çok özen ister. Özellikle çanta türüne göre yanlış olan saklama yöntemleri yüzünden çantaların ömürleri kısalır ve elbette güzel görüntüleri bozulur.

Kadın Çantası Temizleme Ve Saklama Yöntemleri

Çantanızı saklarken, saklama öncesinde çantanızı tozdan ve kirden iyice arındırdığınızdan emin olun. Bunu yapabilmek için en iyi yöntem temiz ve nemli bir sünger ile çantayı iyice silmektir.

Eğer çantanız çok girintili çıkıntılı ise o zaman zor ulaşılan kısımlarına çok yumuşak bir diş fırçası kullanarak ulaşabilirsiniz. Eğer yumuşak bir diş fırçası yok ise o zaman eski bir allık ya da benzeri bir fırça da aynı işi görecektir.

Çanta temizlerken astar ve kumaş olan kısımları sadece sabunlu ve temiz bir sünger kullanarak iyice silin. Daha sonra temiz ve ıslak bir bez ile bir kat daha temizleme işlemi uygulayın. İkinci temizleme işleminden sonra eğer çantanızda lekeler kalmış ise o zaman bu lekeleri tuzlu ve limonlu su yardımı ile silebilirsiniz.

Deri çantanızda bulunan süs ya da diğer malzemeleri temiz bir ıslak sünger yardımı ile temizleyebilirsiniz. Temizleme işlemi uyguladıktan sonra bir süre çantanızın tamamen kurumasını bekleyin. Kuruyan deri çantanıza sonra ayakkabı parlatıcısı ya da krem sürüp deri çantanızın tamamen parlamasını sağlayın.

Rugan ile deri türdeki çantalar çok çabuk bir şekilde şekillerini kaybedebilirler. Bunun önüne geçmek için mutlaka deri ya da rugan çantaları saklarken iç kısımlarını gazete kağıdı ile tamamen doldurduğunuzdan emin olun.

Kumaş çantayı saklamak için mutlaka çantayı güzelce yuvarladığınızdan emin olun.

Bildiğiniz üzere çantaların en hızlı zarar gören kısımları saplarıdır. Bu yüzden çantanızı saklarken kesinlikle sap kısımlarını katlamayın.

Eğer rugan çantada su lekesi var ise hemen lekeli olan bölgenin tam üzerine şeffaf oje sürün.

Çantanızın fermuarı sürekli olarak takılıyor ise merak etmeyin hemen tamir edeceksiniz. Bunu yapabilmek için hemen eski bir diş fırçası ile fermuarın dişlerini iyice temizleyin. Temizleme işleminden sonra fermuar dişlerine yağlı bir krem sürün. Eğer yağlı krem yok ise parafin ya da sabunda aynı işi görecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bahçe Süsleri dedi ki:

    Faydalı bir yazı teşekkürler

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder