Donmuş Et Ve Pişirme Yöntemleri

Donmuş Et Ve Pişirme Yöntemleri

Gıda mühendisleri tarafından belirtilen bir açıklamaya göre sıcak havalar da kullanılmayan et türleri eğer iyi muhafaza edilmezse kötü olmaktadır. Buzdolabından çıkan et ürünleri eğer donlu ise sağlık açısından kısık ateşte tencerede pişirilmesi daha doğrudur. Çünkü çözülen et türlerinde bakteri sayısı oldukça yüksektir. Buzdolabında ürünler 4 derece de muhafaza edilmelidir.

Ayrıca kısık ateşte pişen et tadından hiç bir şey kaybetmez. Eğer etin buzdan çözünmesi zaman alırsa suyunu kaybeder ve tadı oldukça farklılaşır bu yüzden dikkatle ve özenle hazırlanmalıdır. Ayrıca 4 derece de muhafaza edilmesi bakteriler de çoğalmayı azaltmak ta hatta neredeyse durdurmaktadır.

Donmuş et düdüklüde pişirilir mi

Ev de ev kadınlarının en çok kullandığı yöntemlerden biridir buzdolabında dondurup bir miktar kullanıp artanı tekrar dondurmak lütfen bunu yapmayın çünkü aynı ürünü çözüldükten sonra tekrar dondurmak bir takım zehirlenmelere ayrıca ürünlerde bozulmalara yol açabilir. Buzdolabından ayrı havayla temas etmemesi için hava almayan paketler kullanılmalıdır.

Şöyle düşünmek gerekirse kasaptan alınan etin dışarıda fazla bekletilmeden hemen dolaba konması ve yahut kullanılması gibi. Buzdolaplarına koyabildiğince az ürünler konmalıdır bilinçli kullanılmadığı takdirde zararlı olabilir. Donmuş etler donu çözülmeden düdüklü de pişmez. Ayrıca siz isteseniz bile pişmez sulanmaz ve yanar. Donlu et geç pişer diye de bir kaide yoktur.

Etin pişmesi sizin eti doğrama şeklinize bağlıdır. Siz eti ne kadar küçük ve yahut büyük doğrarsanız et erken ya da geç pişer. Ne rengi değişir ne tadı ne de şekli. En doğrusu biraz bekleyin donu çözülsün özenle kısık ateşte tencere içinde ağzı kapalı olacak bir şekilde büyük bir sabırla pişirin ve tadına doyulmaz lezzetler elde edin. Yukarıda anlattığımız gibi eti dışarıda değil dolabın normal gözünde 4 derece çözülmesine özen gösterin ve bir daha donmuş eti tekrar dondurmaya bırakmayın ya hep kullanın ya da hiç açmayın.

Etin donu çözüldükten sonra düdüklünüzü bir miktar ısıttıktan sonra etinizi içine koyup pişirin. Düdüklü tencerede etinizi pişirirken önce yağını yakın su koymadan direk etinizi koyup ağzını kapatıp pişmeye bırakmayın. Her şeyi öğrenerek ve özen göstererek yapmaya çalışın. Bilmediğiniz ama gerçekten zararı büyük olan çok şey var. Küçücük şeyler için sağlığınızdan olmayın. Eti tekrar dondurmayın ki bu çok zararlıdır. Düdüklü tencere de de donu çözülmeden et pişmez önce etin donunu çözün sonra pişirin ve etinizi dolabın normal yerin de çözülmeye bırakmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hüseyin dedi ki:

    Yabancı dilden çeviri gibi sanki

  2. Mehmet dedi ki:

    Ben şu an pişiriyorum. Bakalım pişer miymis

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder