Nar Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Nar Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Nar meyvesi sadece lezzetli değil aynı zamanda da çok şifalı bir meyvedir. Eğer doğru ve sağlıklı saklama şartları sağlanır ise nar meyvesi yıl içerisinde her an tüketilebilir.

Nar Nasıl Muhafaza Edilir?

Nar meyvesini uzun süre boyunca ve sağlıklı bir şekilde saklamak için nar meyvesini satın aldığınız zaman narların sadece büyük değil aynı zamanda da sert olmalarına dikkat edin.

Çünkü büyük olan ve sert olan nar meyveleri dışarıdaki hava şartlarına ve ezilmelerine de çok daha dayanıklı olurlar. Başka bir değiş ile satın alacağınız nar meyveleri tam anlamı ile olgunlaşmış ya da olgunlaşmaya en yakın zamanda olmalıdırlar.

Natı satın alır almaz etrafa çarpıp zedelenmemesine dikkat ederek hemen evde saklama kabına, sandığa ya da sepete koymanız gerekmektedir. Çünkü darbelere fazlaca maruz kalan nar meyvesi çok çabuk bir şekilde yumuşayarak çürümeye başlayacaktır.

Narı en iyi şekilde saklama yolu aslında hasır bir sepete üst üste koymaktır.

Bunların dışında nar meyvesini saklamak için ideal sıcaklığa da dikkat edilmelidir. Nar yapısı itibari ile hemen hemen her sıcaklıkta saklanabilecekmiş gibi görünse de aslında sıcak ortamları çok sevmeyen bir meyvedir.

Nar meyvesi sıcaklık dikkate alınarak güneş görmeyen her ortamda saklanabilir. Nar meyvesini isterseniz balkonda uygun bir köşede, ya da karanlık bir kilerde veya mutfak dolaplarının iç ve arka kısmında saklayabilirsiniz.

Eğer almış olduğunuz nar meyvesini mutfak dolabında saklamaya karar verdiyseniz dolabın iç kısmının küften arınmış olmasına, dolabın işçinde saklı herhangi bir kalorifer borusunun olmadığına dikkat edin.

Bunların dışında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da özellikle dolapta tutmaya kadar verdiğiniz nar meyvesini çamaşır ya da bulaşık makinesi veya fırının hemen yanında bulunan dolaplara koymamanızdır. Çünkü bu bölgelerde bulunan dolapların içinde her zaman için normalden fazla ısı bulunacak ve fazla ısıda nar meyvesinin hızlı bir şekilde ısınarak bozulmaya başlamasına neden olacaktır.

Narı uzunca bir süre boyunca ve ekstra herhangi bir işleme tabi tutmaksızın saklamanın en iyi yolu hem serin hem de nemden uzak olan ortamlarda saklamaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder