İPUÇLARIM

Hazır Çorbalarla Ev Yapımı Çorbaların Farkı Nedir?

Hazır Çorbalarla Ev Yapımı Çorbaların Farkı Nedir?

Kim buz gibi bir kış günü eve geldiğinde eve yayılmış mis gibi bir çorba kokusunun cazibesine “hayır” diyebilir? Öyle sanıyoruz ki herkesin bayılarak içtiği bir çorba çeşidi mutlaka vardır. Günümüzde soğuk kış günlerinde içimizi ısıtmak için içtiğimiz çorbaların yanı sıra, sıcak yaz günlerinde içimizi ferahlatacak soğuk çorba reçeteleri de çok revaçta.

Üstelik uzmanlar da sağlıklı ve dengeli beslenmede çorbaların kilit rol oynadığı ve ana yemekten evvel içilecek bir kâse çorbanın kilo kontrolünde yardımcı olacağı konusunda görüş birliği içindeler. Hal böyle olunca da çorbalar hem kışın hem de yazın sofralarımızın başköşesinde kendilerine yer buluyorlar. Peki, hangisini tercih edelim? Ev yapımı çorbaları mı yoksa hazır çorbaları mı? Gelin bu sorunun cevabını birlikte arayalım.

Ev yapımı çorbaları mı yoksa hazır çorbaları mı?

Ev yapımı çorbalar, mevsiminde kullanılacak taze malzemeler nedeniyle elbette ilk tercihimiz olmalıdır. Üstelik çorbamıza koyacağımız tuzu, yağı ve baharatları hem damak tadımıza hem de daha önemlisi sağlık koşullarımıza göre ayarlayabilir ve tamamen şifa deposu çorbalar hazırlayabiliriz. Uzmanların da tercihi elbette ev yapımı çorbalardan yana.

Öte yandan şu da bir gerçek ki, günümüz insanlarının en az sahip olduğu şey zaman ve zamanı etkin kullanmak artık çok önemli. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için akşam işten eve gelip bir de çorba yapmaya kalkmak hem yorucu hem de zaman gerektiren bir işe dönüşebilir. Bu durumda imdadımıza hızlıca hazırlanabilmesi nedeniyle hazır çorbalar yetişiyor. Artık katkı maddesi ve koruyucular ilave edilmeden hazırlanan yeni-çağ çorbalar zamansızlıktan şikâyet edenler için iyi bir alternatif oluşturuyor. Ne şanslıyız ki çok zengin bir çorba kültürümüz var. Bu zenginliği devam ettirelim ve çeşit çeşit çorbalarımızla sofralarımıza hem sağlık hem de keyif katalım…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.