Yemeğim yandı ne yapabilirim, Yanmış yemek kokusu için ne yapılır?

Ev işleri yoğunluğundan yemeği ocakta unutup yaktınız mı? Böyle durumlarda yemeğinizi atıp yeniden pişirmek zorunda değilsiniz. Küçük bir kaç bilgi sayesinde yanmış yemekleri kurtarabilirsiniz.

Yemek Yanarsa Ne Yapmalı?

Yanmış olan yemeğin tenceresini içi soğuk su dolu bir kabin veya lavabonun içine koyun. En altı daha çok yandığı için o kısımları tencerenin dibinde bırakın. Geri kalan yemeği temiz bir tencerenin içerisine taşıyın. Yemekteki salça azaldıysa biraz salça az miktarda yağ ve su ekleyin. Yeniden ocağın üstüne koyup pişirmeye devam edin. Çok fazla ocak üstünde kalmasın bir taşım kadar yemeği yeniden kaynatmanız yeterli olacaktır.

Yanmış yemek kokusu için ne yapılır?

Üste verdiğimiz işlemleri yaptıysanız bir kaç çay kasığı kadar yemeğe şeker ilave edin.Şeker yemekteki yanık kokusunu alacaktır.

14 YORUMLAR

  1. Yanık kokusu için evde cereyan yaptırın ve yanmş yemek kurumadan dipte kalan kısmını kalın bulaşık teliyle sürtmeniz gerekecek. İçine fairy dökün tercihen narlısını sıcak su ile (60derece) kokuyu yok eder ve tertemiz tencere bırakır.
    Evdeki yanık kokusunu çıkarmanın diğer yolu yüzey temizleyici ile temizlik yapmaktır.
    Yanmış yemekten sonra parfüm deodorant gaz oda spreyi kullanmayın zira bir işe yaramaz çok boğar havayı.

  2. Nimetiiu atmayinn gunah evde ekmek veya unlu mamulleri kesinlikle atmayin bir posate koyup parka yuruys yoluna giderken agac diplerine koyun bortu boceklerde yararlansin öbur dunyada size sefaatci olsun…

  3. İyi de olsa kötüde olsa yemeği yiyeceğiz. Şeker atmak aklıma gelmedi onuda öğrenmiş oldum ve güzel bir olay bu. Bundan sonra yemekleri kimse atmaz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here