İPUÇLARIM

Doğru Parfümü Nasıl Seçeriz?

  • 14 Kasım 2014
  • 274 kez görüntülendi.
Doğru Parfümü Nasıl Seçeriz?

Parfüm her zaman için insanların vazgeçilmezi olmuştur. İster kadın olsun, ister erkek her zaman parfüm kullanırız ve seçtiğimiz parfümün bizim için doğru koku olmasını umarız. Ama bazen, seçtiğimiz o pahalı parfümler tam olarak üzerimizde doğru durmaz ya da yeteri kadar çekici bir koku sağlamazlar veya yeterince uzun süre kalıcı koku vermezler. İşte bu nedenle öncelikle parfüm alış verişine çıktığımız zaman, bilmemiz gereken birkaç küçük detayı bilirsek, bundan sonra daima kendimiz için en doğru parfümü alabiliriz. İşte en doğru parfümü bulmamız için bizlere gerekli olacak küçük ama değerli ipuçları.

Doğru Saatte Alış Verişe Çıkın

Sizi en iyi yansıtacak ve üzerinizde çekici duracak doğru parfümü almaya giderken, sabah erken saatlerini sakın seçmeyin. Çünkü sabahın erken saatlerinde henüz uyanamayan beynimiz, parfüm seçerken bizlere yeteri kadar yardımcı olamaz. Bu nedenle mümkünse sabah saat 11.00 ‘ den sonra parfüm alış verişine çıkın.

Yemekten Sonra Parfüm Almayın

Yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de, yemek yedikten hemen sonra parfüm alış verişine çıkmaktır. Hâlbuki yemek yedikten sonra beynimizin kokuya olan duyarlılığı azalır. Ve bu yüzden de bizlere parfüm seçerken doğru koku mesajlarını tam olarak gönderemez. Bu durum ise doğru parfümü seçmemize engel teşkil eder.

Vücudunuzun Doğru Bölgesinde Parfümünüzü Test Edin

Genelde parfüm alırken ve almadan önce parfümün numunesini test ederken, yapılan yaygın hatalardan bir tanesi de, parfümü elimizin üstüne sıkmaktır. Hâlbuki doğru hareket, parfümü el bileğimizi yani hiçbir kokunun olmadığı bölgeye sıkmak olmalıdır. Bu şekilde denediğiniz parfümün doğru parfüm olup olmadığını daha kolay test edebilirsiniz.

parfüm kullanimi

Parfüm Seçerken Diğer Yan Öğeler

Asla ama asla, bir başkasının üzerinde kokladığınız ve çok hoşunuza giden bir parfümü, kendi üzerinizde denemeden almayın. Çünkü her parfüm, kullanan kişiye has koku vermektedir. Parfüm kokusunda, parfümü kullanacak kişinin etnik yapısı yani, ten rengi, yaşı, bulunduğu iklimin soğuk veya sıcak oluşu, sigara ve alkol kullanıp kullanmaması, hatta ve hatta yediği yemeklerde baharat tüketim oranı dahi, parfümün kişi üzerindeki koku etkisinde büyük roller oynayacaktır. Bu etkenleri göz önünde bulundurmadan alınan parfüm doğru bir parfüm olmayacaktır.

Bu nedenle, parfüm almak aslında çok ama çok önemli bir iştir. Fakat doğru parfümü alabilmek ve bunun için gereken koşulları göz önünde bulundurarak parfümü seçmek çok ama çok daha önemlidir.

Mutlu Olduğunuzda Parfüm Alın

Eğer parfüm alış verişine çıktığınızda, mutsuz bir ruh hali içerisinde bu alış verişi tamamlar ve parfüm alırsanız, büyük ihtimalle aldığınız parfümü mutlu olduğunuz zaman sıktığınızda beğenmeyeceksiniz. Çünkü aldığınız parfüm doğru parfüm değildir. Mutsuz ruh hali sizi yanıltacak ve yanlış bir kokuyu seçmenize neden olacaktır.

Açıklama: Doğru parfümü nasıl seçeriz, aldığımız parfümün esansı tenimiz ile nasıl uyum sağlar. Tüm bu soruların cevapları burada.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.