İPUÇLARIM

Güzel ve çekici görünmenin püf noktaları

  • 21 Kasım 2014
  • 449 kez görüntülendi.
Güzel ve çekici görünmenin püf noktaları

Biz kadınlar hep canlı ve çekici görünmek isteriz. Bu elimizde değildir. Bu bize Tanrı’nın verdiği doğal bir içgüdüdür. Ancak zaman o denli değişti ki, eskisi gibi kendimize zaman ayıramaz olduk. İşte bu yüzden hanımlar sizlere çekici ve canlı görünmenin, hem de çok ama çok kısa bir sürede bunu başarmanın sırlarını anlatacağım. Merak buyurmayın, anlattıklarım çok pahalıya gelmeyecek. Eğer dışarıya çıkmanız gerekiyor, ama aynı zamanda da çok canlı ve çekici görünmek istiyor, fakat tüm bunlara ayıracak çok vaktiniz yoksa işte sizlere sadece 30 dakikanızı dahi almayacak ve muhteşem görünmenizi sağlayacak ipuçları.

Tırnaklar İhmale Gelmez

Ne derseniz deyin, tırnaklar bir kadın için ihmale gelmemelidir. Sadece 10 dakikanızı tırnaklarınıza ayırmanız, ellerinizi gün boyu çekici göstermeye yetecektir. Fransız manikürü dediğimiz özel tırnak boyama sistemi ile tırnaklarınıza 10 dakika içinde kuaförden çıkmış havası kazandırabilirsiniz.

Eğer, Fransız manikürü malzemeleriniz yoksa o halde muhakkak her daim oje çantanızda ten rengi bir oje bulundurmalısınız. Bu ten rengi ojeniz, hangi kıyafeti giyerseniz giyin, tırnaklarınızı bakımlı ve şık göstermeye yetecektir. İster spor giyinin ister resmi. Bu arada bildiğiniz gibi tırnaklarınıza ojenizi sürdükten hemen sonra, ellerinizi soğuk su dolu kapta 3 dakika kadar bekletirseniz, ojelerinizin sudan çıkardığınız anda kurumuş olduğunu görürsünüz. Canlı ve çekici görünmenin ilk anahtarı tırnaklardan geçer bunu unutmayın hanımlar.guzel ve cekici gorunmenin puf noktalari

Makyajsız Gezmeyin

Ne kadar ben makyajı sevmem derseniz deyin, hafif bir makyaj kadınları hem daha genç hem de daha çekici ve canlı gösterir. Bu yüzden ten renginize uygun hafif bir fondöten veya kış geldi bu kadar değişken bir havada fondöten uygulayamam derseniz, o zaman cildinizi iyice temizledikten sonra, uygulayacağınız kedigözü makyajı ile gözlerinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Eğer vaktiniz varsa, fondöteni ihmal etmemeniz sizin açınızdan daha güzel olur ve fondöten ile canlı ve çekici bir yüzü daha kolay elde edersiniz.
Gelelim ruja, ten rengi ojemiz, kedigözü makyajımız, ten rengimize uyumlu fondötenimiz, şimdi ise ten rengi bir ruj. Ağır makyaj yapmayı sevmeyenler bu hafif ama etkileyici makyaj stilini kullanabilir ve ne kadar çekici ve canlı olduklarını ortaya çıkartabilirler.

Bir Şeyler mi Eksik Ne?

Tabi ya, kedigözü makyaj tamam, tırnaklar ten rengi oje tamam, ama ya saçlar? Saçlar bu halde nereye çıkılır ki? Evet, oje sürmesi 3 dakika, kurumasını beklemesi 10 dakika, tabi soğuk su kurutmasını kullanmadıysak, kedigözü makyajı 5 dakika eğer düzgün yapalım dersek. İşte, 18 dakika gitti bile, o zaman daha fazla vakit kaybetmeyelim, saçlarımızı bir güzel tarayalım ve üst kısımlarının pürüzsüz olduğuna dikkat ederek saçlarımızı kulak altlarından hemen bir lastik toka yardımı ile bağlayıp, kuyruk yapalım. Eğer atkuyruğunu arkaya bırakmak istemiyorsanız yan taraflardan sarkıtabilirsiniz.

Ayrıca atkuyruğunu saçları örerek yaparsanız çok daha canlı ve çekici bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Hadi bu da tutsa tutsa 5 dakikanızı alsa. Toplamda 23 dakika ama tırnak kurutma sistemini dediğim gibi yapabilirseniz, sadece 16 dakika, güzel, alımlı ve çekici görünmeniz için yeterde artar bile.

Evet, hanımlar saydığımız bu küçük ve hızlı uygulamalar sayesinde, çok hızlı bir şekilde günlük yorgunluğunuzu silebilirsiniz. Dışarı çıkmanız gerektiğinde kendinize ayıracağınız kısacık zaman ile çekici ve canlı görünerek herkesi şaşırtır ve size bakanları hayrete düşürebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.