İPUÇLARIM

Evde Nemlendirici Yüz Maskesi Yapımı, Evde Doğal Onarıcı Maske Nasıl Hazırlanır?

Evde Nemlendirici Yüz Maskesi Yapımı, Evde Doğal Onarıcı Maske Nasıl Hazırlanır?

Sevgili ipuçlarım hanımları bu yazımızda hepimizin çok severek hazırlayıp kullandığı yine doğal ve mükemmel olan bakım ve onarım maskelerinin evde masrafsız olarak nasıl hazırlayacağımızı öğreneceğiz. Bu yazımızda 2 farklı maske türüne yer verdik. Elbette sonraki yazılarımızda diğer doğal bakım kremlerini ve maskelerini anlatmaya devam edeceğiz.

Kışı geride bırakmaya başladığımız bu dönemlerde artık cildimize daha bir önem göstermemizin zamanı geldi. Şimdiden alacağımız birkaç önlem ve birkaç doğal maske sayesinde yaza neredeyse bambaşka biri olarak girebilir ve tanıdığımız herkesi gerçekten güzelliğimiz ve cildimizin parlaklığı ile şaşırtabiliriz. Hatta daha sonra sizlere sunacağımız yaşlanmaya karşı hazırlanan doğal cilt maskeleri ile uzun zamandır görmediğimiz kişileri dahi şaşkınlık içerisinde bırakabiliriz.

Evde Nemlendirici Yüz Maskesi Yapımı

Evde doğal ve nemlendirici yüz bakım maskesi hazırlamak istiyorsanız ilk önce bir yumurta alın ve beyazını iyice çırparak karıştırın. Sonra iyice çırptığınız yumurta akının içerisine bir komposto kaşığı kadar bal ve birkaç damla kadar badem yağı ilave edin. Tüm malzemeleri tekrar ama hızlı olmamak kaydı ile tekrar birbirlerine iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışım düzgün bir kıvam aldıktan sonra, bu karışımı cildinize nemlendirici krem olarak uygulayabilirsiniz.

Hazırladığınız bu maskeyi illa aynı gün bitirmek zorunda değilsiniz. Bu maske buzdolabında en az 1 hafta kadar saklanıp istenildiğinde tekrar kullanılabilir. Eğer isterseniz badem yağını birkaç damla daha fazla koyabilirsiniz zararı olmaz.

cilt-maskesiEvde Doğal Cilt Onarıcı Maske Nasıl Hazırlanır?
Evde doğal ve onarıcı bir cilt maskesi hazırlamak istiyorsanız yapmanız gereken bir tatlı kaşığı kadar lanolin ve üç çorba kaşığı kadar gül suyunu alıp, benmari usulü ayrı kâseler içerisinde ısıtmaktır. İkisini de ayrı ayrı ısıttıktan sonra birbirlerine iyice karıştırın. Daha sonrasında 1 çorba kaşığı kadar susam yağını yine aynı şekilde ısıtıp hazırladığınız sıcak olan karışımın içerisine ekleyin ve karışım iyice soğuyana dek iyice karıştırın.

Eğer isterseniz bu kremin ölçülerini yine eşit miktarlarda çoğaltarak cam ve temiz bir kavanozun içerisine koyabilirsiniz. Cam kavanozun içerisindeki bu doğal onarıcı bakım kreminizi eğer arzu ederseniz 2 ay kadar saklayıp istediğiniz zamanlarda kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.