Dana Eti Kavurması Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda dana etiyle nasıl kavurma yapılacağına değineceğiz. Anlatacağımız bilgiler dana eti için geçerli olacak ve kavurmanın püf noktalarını içerecek. İşte detaylar:

Dana kavurmasını yaparken önce tencereye yağ koyun. Yağ tamamen eridikten sonra kavurma etlerini ilave edin. Bunu unutmayın. Kavurma yaparken hiç bir şekilde etin yağı dışında bir yağ kullanmıyoruz. Bunu sadece kavurma için değil bütün etler için geçerli kılın. Etleri en güzel kendi yağı pişirir. Tencereye yağ ve etler eklendikten sonra 1 adet soyulmuş bütün soğan ilave ediyoruz. Soğanı doğramayın çünkü dağılır ve uzun pişme süresi boyunca yok olur. Yüksek harlı ateşte kavurmayı bir kaç dakika kavurduktan sonra üzerine bir su bardağı su ilave edip yaklaşık 1 saat kadar pişiriyoruz. Kavurma piştikten sonra karabiber, tuz ve kekik ilave edebilirsiniz.

Et yemeklerine tuzu her zaman en son ilave edin. Bu sayede etler sertleşmez. Eti pişirmeye başlamadan önce 1-2 dakika harlı ateşte kavurun. Bu sayede etler daha yumuşak olur.

One Response

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.