Çocuk Pijaması Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Çocuk Pijaması Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Çocuklar sürekli olarak beden değiştirmezler aslında, daha çok sürekli olarak boy atarlar. Bu yüzden bazı durumlarda 1 hafta önce aldığınız pijama ya da pantolon 1 hafta sonra çocuğunuza kısa geliverir. Bu yüzden siz bir tane daha pijama alırsınız ve çok kısa bir süre sonra yine aynı şeyler ile karşılaşırsınız.

İşte bu yüzden sevgili hanımlar her hafta yeni bir pijama almak yerine evdeki kumaşları değerlendirerek gerekli oldukça yeni pijamaları artık evinizin rahatında en fazla 10 dakika içinde hazırlayabileceksiniz.

Gerekli Malzemeler
Yazlık kumaş, bel için bel lastiği, toplu iğneler, makas ve dikiş makinesi.

Çocuk Pijaması Dikimi

Cocuk pijamasi 1İstediğiniz kumaşı alın ve ters taraftan ikiye katlayıp çalışma masanıza serdikten sonra evladınızın kısa gelen en sevdiği ve en çok giydiği pantolonunu alın ve pantolonu uzunlamasına ikiye katlayarak kumaşın üzerine koyun.

Cocuk pijamasi 2Daha sonra çocuğunuzun ölçüsünü aldıktan sonra ya da ölçü alamıyorsanız paça kısmından 1 karış kadar mesafe bırakın ve yanlardan da 1 cm kadar mesafe bırakıp pantolonun çevresini makasınız ile kesin.

Cocuk pijamasi 3Eğer isterseniz kumaş fazla ise üst, alt ve yanlardan bolca mesafe bırakıp kumaşı kesebilir ve kumaş ana kumaştan ayrıldıktan sonra ölçüyü alarak tekrar kesme işlemini yapabilirsiniz.

Cocuk pijamasi 4Kesme ve istenirse ölçü işlemlerinden sonra pantolon kumaşınız bu halde olmalıdır.

Cocuk pijamasi 5Resimde görüldüğü üzere iç bacak kısımlarını pantolonun ağ kısmına kadar dikiş makinenizde dikin. Yani iki parçayı tersten bacağın iç kısımlarında ağ noktasına kadar makine ile birleştirin.

Cocuk pijamasi 6Sıra ağ kısmını birleştirmeye geldi. Fakat birleştirmeyi yapmadan önce ağ kısımları birbirine toplu iğneler ile sabitlemeniz gerekli.

Cocuk pijamasi 7Ağ kısımlarını makinede de birleştirdikten sonra pantolonu düz tarafına çevirin ve bu sefer düz taraftan paça kısımlarını iç tarafa doğru 1 cm kadar içe tarafa katlayın ve paça kısımlarını ters değil ön taraftan yani kumaşın düz tarafından dıştan dikiş makinenizde dikin.

Cocuk pijamasi 8Tekrar pantolonun ters tarafını çevirin ve bu sefer de bel kısmından en az 4 ya da kendi çocuğunuzun beline uygun olan bir bel ölçüsünde içe doğru toplu iğneleyin.

Cocuk pijamasi 9Beli toplu iğneledikten sonra 2 ila 3 cm boşluk kalacak şekilde makinede bel kısmını toplu iğneli yerlerden dikin. Sonrasında bıraktığınız 2 ya da 3 cm boşluktan dikiş sonrasında bel lastiğini geçirin.

Cocuk pijamasi 10Bel lastiğinin fazla kısmını makas ile kestikten sonra makinede lastikleri birleştirin. Birleştir işleminden sonra kalan küçük lastik boşluğunu da dikmeyi ihmal etmeyin.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder