İPUÇLARIM

Çilek Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Çilek Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Her şeyden önce mevsiminde meyve ve sebze tüketmeye özen gösterin. Bahar mevsiminde çilek satın almanızı tavsiye etmiyoruz çünkü çileğin zamanı bu değil. Çilek, sıcak yaz aylarının meyvesidir. Çok büyük çilekleri satın almayın. Her halinde belli oluyor hormonlu oldukları. Ayrıca kıpkırmızı canlı renkte çilekleri almaya özen gösterin.

Çilekleri hemen tüketmeyecekseniz ve 1-2 gün saklamak istiyorsanız, çilekleri yıkamadan ve saplarını ayıklamadan muhafaza edin. Ayrıca çileği peeling olarak kullanabilirsiniz. Evet, bayanların ilgisini çekecek bir konuya değindik 🙂

Peeling Olarak Çilek

2 tane çileği ezerek püre haline getirin. Çekirdeklerini ayırmanıza gerek yok. Püre halini almış çileklerin üzerine 1 çay kaşığı süt ilave edin. Hazırladığınız bu karışım ile boyun ve yüz bölgenize hafif ve dairesel hareketlerle masaj yapın ve ardından yıkayın. Çilek ölü deriden arınmanızı sağlayacak ve kan dolaşımını arttıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Top 10 dedi ki:

    Eskiden en güzeli yıkamadan yemekti ama günümüzde kullanılan tarım ilaçlarından dolayı aynı şeyi yapmak yürek ister diye düşünüyorum.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.